Ana Sayfa Urfa Haberleri AFAD'DAN ANLAMLI PROGRAM

AFAD'DAN ANLAMLI PROGRAM

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde AFAD Viranşehir Konaklama Tesisleri, 55 Suriyeli çocuk için Şanlıurfa gezisi düzenledi.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2014 Çarşamba 04:09
AFAD'DAN ANLAMLI PROGRAM

Viranşehir Çadırkent'te açılan okulda eğitim gören öğrencilerden başarılı olan 55'i seçildi. Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan'ın desteği ile düzenlenen gezinin güzergahı ise Eyyüp Nebi ve Balıklıgöl makamları oldu. Önce Eyyüp Nebi beldesini ziyaret eden kafileye, Çadırkent din Hizmetleri sorumlusu Mustafa Aksoy başkanlık etti. Yol boyunca ilahi söyleyip eğlenen Suriyeli sığınmacılar, gezi boyunca kendilerine refakat eden öğretmenleri ile hoşça vakit geçirdi. Şanlıurfa'da öğlen yemeği yiyen kafile, daha sonra Balıklıgöl'e geçti. Balıklıgöl'ü ilk defa gören Suriyeli çocuklar, Balıklıgöl'ün büyüleyici bir manzarası olduğunu dile getirdi.

Çocukların savaş ortamından çok fazla etkilendiğini dile getiren kafile başkanı Mustafa Aksoy, "Bir gezi düzenleyerek çocukların üzerindeki savaş psikolojisini atmak istedik. Psikolojik tedavinin masrafsız ve en etkili olan yönetimi budur. Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan'ın destekleri ile Şanlıurfa gezisi tertipledik. Çocuklar bu geziden dolayı çok mutlu oldular. Bir yerlerde hayatın hala devam ettiğine şahit oldular. Yol boyunca bize ve idarecilerimize dua edip teşekkürler ettiler. Bu minnettarlık onların bu geziden ne kadar istifade ettiğini gösteriyor. Bizden destelerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan'a ve Çadırkent idarecilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kafiledeki Suriyeli çocuk ve öğretmenler, desteklerinden ötürü Türkiyehalkına, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık