Ana Sayfa Urfa Haberleri AFGANİSTAN POLİS HEYETİ ŞANLIURFA'YA GELD

AFGANİSTAN POLİS HEYETİ ŞANLIURFA'YA GELD

Afganistan Toplum Destekli Polislik Genel Müdürü Humayan Aıny, Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu. Emniyet teşkilatının çalışmalarını kendilerine model olarak kabul ettiklerini anlatan Aıny, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü sosyal içerikli projeleri kendi ülkelerinde hayata geçireceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2014 Perşembe 11:01
AFGANİSTAN POLİS HEYETİ ŞANLIURFA'YA GELD

Afganistan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Genel Müdürü Humayan Ayini 10 kişilik heyetle birlikte Şanlıurfa’ya geldi. Kabil Emniyet Müşaviri Mehmet Saylı'nın da eşlik ettiği heyet, Şanlıurfa'da yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Kabil Emniyet Müşaviri Mehmet Saylı, Afgan heyetin rol model arayışı içerisinde olduğunu ve yapılan araştırmalarda Türkiye'de Toplu Destekli Polislik çalışmalarının örnek kabul edildiğini belirterek, "Toplum Destekli Polislik uygulamasının Türkiye’de en iyi uygulandığı kentlerin başında Şanlıurfa geliyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Halkla iletişim, onlarla çocuk ve gençliğin topluma sağlıklı birey olarak kazandırılması noktasında yürütülen önemli ve ciddi projeler var. Şanlıurfa'daki risk altındaki çocuklarla alakalı yapılan çalışmalarda takdir edilecek bir durumdur. Afganistan heyeti de projeleri ilgiyle takip etti ve memnun kaldı, ülkelerinde de benzer projeler hayata geçirilecek" dedi.

Afganistan Toplum Destekli Polislik Genel Müdürü Humayan Aıny ise polislerin projelerinin önemli ve takdire değer olduğunu vurgulayarak, "Burada polislerin yapmış olduğu başarılı çalışmaların aynısını Afganistan’da da yapmayı düşünüyoruz. Türk milleti böylesi başarılı bir polis teşkilatına sahip olduğu için çok şanslı" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star