Ana Sayfa Dünya Afganistan'da Alkışlar Eşliğinde İnfaz (resimli)

Afganistan'da Alkışlar Eşliğinde İnfaz (resimli)

Afganistan'da Taliban'ın güçlü olduğu Kandahar bölgesinde bir kişi sokak ortasında, alkışlar eşliğinde kurşuna dizilerek infaz edildi.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2011 Çarşamba 00:50
Afganistan'da Alkışlar Eşliğinde İnfaz (resimli)
ep telefonuyla çekilen bu görüntüler, Afganistan'ın yeniden Taliban'ın eline düşeceği endişesini arttırdı. Kandahar bölgesinde Nevruz adlı bir kişi, yasak ilişki yaşadığı evli bir kadının kocasını kıskançlık nedeniyle öldürdü. Geçtiğimiz ay mahkeme, Nevruz'u ölüme mahkum etti. Mahkumun infazını ise, kurbanın babasının yerine getirilmesine karar verildi.

DUADAN SONRA KURŞUNA DİZİLDİ 
Cep telefonuyla çekilen görüntüler insanın kanını donduracak cinsten. Beyaz bir elbise giymiş mahkum sokak ortasında dua ediyor. Biraz sonra infazı gerçekleştirecek kişi ise elinde silahıyla duanın bitmesini bekliyor.

'KURŞUN YAĞDIR' TEZAHÜRATI
Nevruz duasını bitirdikten sonra iki kurşun sesi duyuluyor, infazı izleyen halk ise memnun olmuş gibi görünmüyor. Nevruz son nefesini verirken, çevredekiler infazı gerçekleştiren kişiyi cesaretlendirerek daha çok kurşun sıkmasını istiyor. O da Nevruz'un cansız bedenine silahında kalan son kurşunları da boşaltıyor.

http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/afganistanda-alkislar-esliginde-infaz.htmlYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık