Ana Sayfa Urfa Haberleri AĞAOĞLU TUGAY ARAZİSİNİ SATIN ALDI MI?

AĞAOĞLU TUGAY ARAZİSİNİ SATIN ALDI MI?

Ali Ağaoğlu Şanlıurfa'da şehir içinde kalan Tugay arazisini satın aldı ve gelecek yıl büyük bir site yapacak.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 09:00
AĞAOĞLU TUGAY ARAZİSİNİ SATIN ALDI MI?

Ali Ağaoğlu'nun Şanlıurfa'da şehir içinde kalan Tugay arazisini satın aldığı gelecek yıl büyük bir site yapacağı iddia edildi.

1980 döneminde şehir dışı olarak bilinen şimdi kentin içinde kalan 20. Mekanize Tugay'ın arazisi geçtiğimi yıllardan itibaren taşınması gündeme geldi.

Trabzonlu işadamı Ali Ağaoğlu'nun Tugay arazisini satın aldığı iddia edildi. Şanlıurfa'da son günlerde konuşulan iddiaya göre 10 bin dönüm olan arazinin Ali Ağaoğlu tarafından 180 milyon liraya satın alındığı ve İstanbul'daki büyük bir inşaat firmasıyla birlikte 2 bin konut yapacak.

Ali Ağaoğlu firması bu konuda herhangi bir açıklama yapmazken, devrin önümüzdeki 2013 yılında yapılacağı belirtildi.

Tugay Komutanlığı için 2 yer belirlendi. Bunlardan biri Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında 50 bin dönümlük bir arazi diğeri ise Havaalanı yakınlarında 20 bin dönüm arazi. 2013 yılında taşınacak olan Tugay için her iki bölgede fizibilite çalışmaları yapılarak Milli Savunma Bakanlığına gönderildiği aktarıldı.

Tugay Komutanlığı en son Şanlıurfa Belediyesine Abide Kavşağında ve Karaköprü bölgesinde arazileri yol yapılması amacıyla terketmişti.

Daha önce kendi arazileri istimlak edildiğini belirterek dava açan arazi sahipleri ise Hazineden yüklü miktarda yer bedeli almıştı.

ekoayrintI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık