Ana Sayfa Urfa Haberleri AGİED 2012'yi Değerlendirdi

AGİED 2012'yi Değerlendirdi

AGİED Genel Başkanı Mehmet İnat, 2012 yılının çok verimli geçtiğini belirterek, ‘’2012’de bin 200 kişiyle yüz yüze geldik’’ dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2013 Perşembe 02:29
AGİED 2012'yi Değerlendirdi

Merkezi Şanlıurfa’da bulunan Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği (AGİED),  2012 Yılı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nı yaptı. AGİED Genel Başkanı Mehmet İnat, derneklerinin kısa sürede büyük aşamalar katettiğini ve 68 üyeye ulaştıklarını söyledi.

AGİED  2012 Yılı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nı Kışla Kafe^de yaptı. Toplantıya, AGİED Genel Başkanı Mehmet İnat, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çiftçi, Anadaolu İnternet Yayıncıları Derneği Genel Başkanı Ahin Güneş, Anadolu İnternet Yayıncıları Dernegi Genel Başkan Yardımcısı Ercan Akkar, Ortak Payda Derneği Başkanı Erkan Çiftbudak ve Şanlıurfa’daki sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri katıldı.

Toplantı, 2012’de yapılan çalışma ve eğitim kurslarının slayt gösterisiyle başladı. Daha sonra konuşan AGİED Genel Başkanı Mehmet İnat, derneklerinin kısa bir süre içinde büyük aşamalar katettiğini, Şanlıurfa’nın yanısıra birçok ilde eğitimler verdiklerini söyledi.

Verdikleri eğitimler sonucunda istihdama büyük katkı sunduklarını ve imkan sunulduğunda insanların neler yapabileceklerini büyük bir mutlulukla gördüklerini belirten İnat, şöyle dedi:

‘’2012’de bin 200 kişiyle yüz yüze geldik. Şanlıurfa’dan Batman’a, Hatay’dan Diyarbakır’a kadar birçok kentte eğitim seminerleri verdik. Bu eğitimlerin sonucunda sadece Şanlıurfa’da KOSGEP desteğiyle 68 yeni işyeri açıldı. Bu işyerlerinde ise 300’e yakın kişi istihdam edildi. Dolayısıyla bu eğitimlerin geri dönüşümünü görmek bizleri son derece mutlu etti. Sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek, güç birliği yaptığımız taktirde 2013’ün, 2012’den daha verimli geçeceği inancındayım. Tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkürü borç biliyorum’’ dedi.

 

ANİYAD GENEL BAŞKANI GÜNEŞ

ANİYAD Genel Başkanı Ahin Güneş de, ANİYAD olarak internet yayıncılarını bir çatı altında toplayarak, güç birliği oluşturduklarını ifade ederek, ‘’Bizlerde ANİYAD olarak üyelerimize AGİED’den eğitim vermesini talep ettik. AGİED yönericileri de talebimizi olumlu karşılayarak, eğitim verdiler. Amacımız bu eğitimi alan üyelerimiz sunacakları projeler sonucunda alacakları destekle haha kaliteli yayın yapmalarına olanak sağlamaktır. Bu nedenle  AGİED yöneticilerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz’’ diye konuştu.

Daha sonra toplantıya katılan sivil toplum kuruluşu temsilcileri söz alarak, düşüncelerini aktardı.

Toplantı, pasta kesilmesinin ardından verilen kokteyille son buldu.

 

Urfa Haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık