Ana Sayfa Urfa Haberleri AĞRI DEYİP GEÇMEYİN

AĞRI DEYİP GEÇMEYİN

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde aktif olarak çalışan ve her il ve hastanelerde bulunmayan Ağrı (Algoloji) Polikliniği, Şanlıurfa halkından büyük ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2014 Cuma 16:53
AĞRI DEYİP GEÇMEYİN

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Uz. Dr. Abdülkadir Yetişgin, şubat ayı içerisinde müracaat eden yaklaşık 400 hastaya hizmet verildiğini, ilaç tedavisi dışında 2 bin 400 tetik nokta ve steroid enjeksiyon tedavisi uygulanarak hastaların ağrılarına son verildiğini söyledi.

Uz. Dr. Yetişgin, "Ağrı Polikliniği'ne müracaat edip tedavi gören hastalarla yapılan görüşmeler sonucunda, hastaların yıllarca bu ağrılarla yaşadıklarını ve her türlüAğrı Kesici ilaçları kullandıklarını fakat fayda görmediklerini, Ağrı Polikliniği'nde uygulanan enjeksiyon tedavisi ile ağrılarından büyük ölçüde kurtulduklarını dile getiren vatandaşlar bu tür hizmetlerin devam etmesini istediler" dedi.

Algoloji Polikliniği Sorumlu Doktoru Uz. Dr. Timur Yılmaz ise ağrı birkaç günden fazla sürüyorsa mutlaka bir sağlık tesisinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Çünkü ağrı vücudumuzun güvenlik alarmı gibi bir uyarı sistemidir. Ağrı uzun süredir ve giderek artarak devam ediyorsa dikkate alınması gereken bir sorun var demektir. Kolayca eczanelerden ve çevremizdeki insanlardan ulaşabileceğimiz hiçbir Ağrı Kesici kemik ve kastan kaynaklanan bir kanserin ağrısını kesemez fakat Ağrı Kesici ilaçların etkisinin azalmasıyla ağrı tekrar ayni seklide tekrarlıyor ise uzman doktorlar tarafından değerlendirilmesi gereken bir durumdur. Zamanla sık kullanılan Ağrı Kesici ilaçlar ağrıyı daha fazla artırabilir. Bundan dolayı ağrı kesicileri doktor gözetiminde kullanmayı öneriyoruz" açıklamasını yaptı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star