Ana Sayfa Türkiye AĞUSTOS’TA 9 MADEN İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ

AĞUSTOS’TA 9 MADEN İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ

DİSK’e bağlı Dev Maden-Sen’in raporuna göre, Ağustos ayında 11 işyerinde meydana gelen göçük, elektrik akımına kapılma, gaz zehirlenmesi ve yangın nedeniyle en az 9 maden işçisi yaşamını yitirdi, 8 işçi de ağır yaralandı 

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2015 Cumartesi 14:03
AĞUSTOS’TA 9 MADEN İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Devrimci işçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Türkiye Devrimci Maden Arama ve İşletme İşçileri Sendikası (Dev Maden-Sen), Ağustos ayında maden ocaklarında yaşanan iş cinayetleri raporunu açıkladı.

Dev Maden-Sen’in yayımladığı rapora göre; Ağustos ayında 11 madende meydana gelen göçük, elektrik akımına kapılma, gaz zehirlenmesi ve yangın nedeniyle en az 9 maden işçisi hayatını kaybetti, 8 işçi de ağır yaralandı.

Dev Maden-Sen’in açıklamasında yaşanan iş cinayetlerine ilişkin şu bilgiler verildi:

5 Ağustos: Mardin Mazıdağ’da bulunan Eti Bakır Fosfat tesislerinde adı belirlenemeyen bir işçi kırma makinesinin bantlarına kapılarak yaşamını yitirdi.

 

10 Ağustos: Zonguldak’taMithatpaşa Tüneli girişinde dinamit patlatılması esnasında işçi Aytaç Çapri (32) tünelin ağzında bulunan iki tonluk kapağın altında kalarak yaşamını yitirdi.

11 Ağustos: Zonguldak Kilimli de TTK Müessese Müdürlüğüne bağlı Gelik İşletmesi taşkömürü ocağında meydana gelen göçükte Sezai Aslanbaş (29) yaşamını yitirdi.

19 Ağustos: Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’ne bağlı Gelik Beldesi’nde özel sektör tarafından işletilen taşkömürü ocağında tavandan düşen taş yığınlarının altında kalan Oktay Taş (33) yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

22 Ağustos: İstanbul Silivri Büyükkılıçlı Köyü’nde, özel sektöre ait kum ocağında çalışan Hasan Alkan, elektrik panosunda meydana gelen arızayı gidermek için çalışırken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi 

25 Ağustos: Zonguldak Kilimli’de TTK’yaait Karadon Müessese Müdürlüğüne bağlı Gelik İşletmesi taşkömürü ocağında meydana gelen iş kazasında Barış Bacak (35) yaralı olarak kurtarıldı.

26 Ağustos: Bursa Harmancık’ta Hayri Öğelman Krom Ocağı’nda meydana gelen göçükte, Mustafa Evren (45) yaşamını yitirdi, Ramazan Alçı (31) ise ağır yaralındı. Ocakta çalışan işçilerden Ramazan Alçı ise yaralı olarak kurtarıldı.

26 Ağustos: Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi Derebağ Mahallesi’nde özel sektör tarafından işletilen bir mermer ocağında, iş makinesinin kaldırdığı iki mermer bloku arasında sıkışan Ahmet Karadeniz (30) yaşamını yitirdi.

28 Ağustos: Bursa’da özel sektöre ait bir Mermer Ocağının molozlarını kamyonla döküm sahasına boşaltan Mustafa Özünlü (39) aracın kayması sonucu uçuruma yuvarlandı. Ağır yaralanan Özünlü, kaza yerinde hayatını kaybetti.

31 Ağustos: Zonguldak Kırat Mahallesi Hacı Usman Sokakta özel sektöre ait bir taşkömürü ocağında çalışan Erol Gün (38) ve Ahmet Şen (34) karbondioksit gazından etkilenerek hayatlarını kaybettiler.

31 Ağustos: Amasya Akyazı Köyü yakınlarında, Regal Mermer şirketine ait taş ocağında meydana gelen patlama sonucu çıkan yangında, Selçuk A. (29), Evren Y. (30) ve Tuncay B. (41) ağır, toplam 5 işçi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. İşçilerin vücutlarında yüzde 70’inde 3’üncü dereceden yanık olduğu tespit edildi.

kaynak: İmctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star