Ana Sayfa Urfa Haberleri AHİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN

AHİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN

Her Yıl 22-27 Eylül Tarihleri Arasında Kutlanan Ahilik Haftası Şanlıurfa'nın Önemli Tarihi Mekanı Olan Gümrük Hanında Yapılan Etkinliklerle Bir Kez Daha Yaşatıldı. Kutlamaya Vali Yarıdımcısı Aylin Kırcı Duman, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'in Yanısıra Çok Sayıda Davetli Katıldı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 23:19
AHİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN

Atalarımızdan Kalan En Kıymetli Hediyelerden Sadece Biri Ahilik. Bir Çok İş Kolunu Bünyesinde Barındıran Bu Esnaf Örğütü, Özü İtibariyle Kardeşlik Anlamına Geldiğinden Manevi Bir Değeri De İçinde Barındırıyor.

Bu Kıymetli Miras Ülkemizde Her Yıl 22-27 Eylül Tarihleri Arasında Yaşatılmaya Çalışılıyor. Kutlamalrın Bu Yılki Adresi Şehrin Tarihi Mekanlarından Biri Olan Gümrük Hanıydı. Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalaettin Güvenç'inde Katıldığı Etkinlik Kuraanı Kerim Tilavetiyle Başladı.

Etkinlikte Konuşan Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şefik Bakay, Ahi'nin Kelime Anlamı Olarak Kardeş Anlamına Geldiğini Bir Diğer Anlamının İse Eli Açık Olduğunu Söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç İse Ahiliğin Desturlarının Yazılı Olduğu Panoyu Göstererek Batılılar Tarafından Bu İlkelerin Yanlış Aksettirildiğini Belirtti.

Etkinlik Esnaf Birliği Olarak Adlandırılan Ahiliğe Katılımın Simgelendiği Gösteri İle Sona Erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık