Ana Sayfa Urfa Haberleri AHIRLAR KURAYLA BELİRLENDİ

AHIRLAR KURAYLA BELİRLENDİ

Şanlıurfa'da, Belediye tarafından Yenice Mahallesi'nde yapılan hayvan pazarında besicilere ahır parseli dağıtımı için kura çekilişi yapıldı.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2012 Pazartesi 13:43
AHIRLAR KURAYLA BELİRLENDİ

Şanlıurfa'da, Belediye tarafındanYenice Mahallesi'nde yapılan hayvan pazarında besicilere ahır parseli dağıtımı için kura çekilişi yapıldı. Ancak çıkan yerleri beğenmeyen bazı besiciler, yetkililerle ve diğer besicilerle tartışınca gerginlik çıktı.

Şanlıurfa Belediyesi, Eyyübiye Mahallesi'nde bulunan mevcut hayvan pazarının yerine, geçen ayYenice Mahallesi'nde modern yeni bir pazar yaptı. Yeni pazarın tamamlanmasının ardından Belediye, besicilere buraya taşınmaları konusunda çağrı yaptı. Ancak birçok besici, yeni pazarın hem uzak hem de altyapısının yetersiz olduğunu savunarak uzun bir süre bu pazara gitmedi. Belediye ile besiciler arasında uzlaşmanın sağlanması üzerine bugün Şair Nabi Kültür Merkezi'nde noter huzurunda ahır yerlerinin belirlenmesi için çekiliş yapıldı. Çekiliş için hayvan pazarından gelen besiciler, salondaki yerlerini aldı.

Kura çekimi için önce isimler küçük kağıt parçacıklarını yazılıp bir kavanozun içine atıldı. Ardından kura çekilişi yapıldı. Kuraya 820 besici katıldı.

Kura çekilişinin yapıldığı salonda gazetecilere açıklamada bulunan Hayvan Pazarı Dernek BaşkanıRamazan Gül, şunları söyledi:

"Belediye tarafından yeni kurulan hayvan pazarında besici esnafına ahır parseli dağıtımı için kura çekilişi yapılıyor. Ancak bazı esnafımız, yeni yerini beğenmediği için bizlere sorun yaşatıyor. Bugün 820 esnafa ahır parseli verilecek. Şu an geçici olarak sığır ve koyunlarını satan esnafımız bundan sonra daimi olarak kendi adlarına ayrılan ahırda satış işlemini yapabilecek."

Çekilişte yeni ahır yerini beğenmeyen iki besici arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Arbedede salonun camları kırıldı. Gerginlik güçlükle önlenirken, çekilişe devam edildi. Zaman zaman bazı besiciler yerlerini beğenmeyip, yetkililere de tepki gösterdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık