Ana Sayfa Urfa Haberleri AİLE HEKİMLERİ CEZA PUANINI PROTESTO ETTİ

AİLE HEKİMLERİ CEZA PUANINI PROTESTO ETTİ

Şanlıurfa’da görev yapan aile hekimleri hafta sonu çalışmadıklarından kendilerine uygulanan yaptırımları protesto etmek için bir araya geldiler.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2015 Perşembe 06:42
AİLE HEKİMLERİ CEZA PUANINI PROTESTO ETTİ

Şanlıurfa’da görev yapan aile hekimleri hafta sonu çalışmadıklarından kendilerine uygulanan yaptırımları protesto etmek için bir araya geldiler. Topçu meydanında düzenlenen eyleme bazı sendikalar da destek verdi.

Şanlıurfa’da görev yapan aile hekimleri hafta sonu çalışmamaları halinde uygulanan ceza puanlarını yaptıkları iş bırakma eylemi ile protesto etti.

Topçu Meydanında düzenlenen ve bazı sendikalarında destek verdiği eylemde konuşan türk tabipler birliği merkez konsey üyesi Filiz İncekara, bugün, yarın ve sonraki gün hizmet vermeyeceklerini söyledi.

Sağlık Bakanlığı, 5 aydır ASM çalışanlarına hafta içi 40 saat çalışmaya ek olarak, Cumartesi günleri ‘nöbet’ adı altında fazla çalışmayı dayatıyor diyen incekara, bakan müezzinoğlunun cevaplaması için bazı sorular yöneltti.

Öte yandan eyleme gelen aile hekimleri yanlarında getirdikleri uçan balonlara sembolik olarak astıkları kağıdı uçurarak ceza puanlarını uçurduklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık