Ana Sayfa Dünya AİLESİNDEN ŞİDDET GÖREN GENÇ KIZ POLİSE SIĞINDI

AİLESİNDEN ŞİDDET GÖREN GENÇ KIZ POLİSE SIĞINDI

Adana'da Suriyeli 13 yaşındaki Semiha A., şiddet uygulayan ailesinden çıplak ayakla kaçtı. 2 saat yürüyerek 10 kilometre uzaklıktaki Emniyet'e giden Semiha, yurda yerleştirildi.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 12:55
AİLESİNDEN ŞİDDET GÖREN GENÇ KIZ POLİSE SIĞINDI

Adana'da Suriyeli 13 yaşındaki Semiha A., sokakta mendil satmadığı için şiddet uygulayan ailesinden çıplak ayakla kaçtı. Evinden çıkıp 2 saat yürüyerek 10 kilometre uzaklıktaki Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'ne gelen Semiha A. adlı kız yurda yerleştirildi, anne ve babası hakkında soruşturma başlatıldı.

SURİYE'DEN KAÇIP TÜRKİYE'YE SIĞINDILAR

Suriye'deki iç savaştan kaçan Semiha ile ailesi, merkez Seyhan İlçesi'nin Zeytinli Mahallesi'nde oturan Şanlıurfalı akrabalarının yanına yerleşti. İş bulamayan aile, geçimini sağlamak için şehir merkezindeki bulvarlarda mendil satmaya başladı. Ailenin çocukları baba F.A. ile birlikte her sabah erken saatlerde kavşaklara gelip, duran araçların arasında dolaşarak, tehlikeye rağmen akşam geç vakte kadar da para toplamayı sürdürdü.

YURDA YERLEŞTİRİLDİ

Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine verdiği ifadede ailesinden şikayetçi olan Semiha A., sağlık kontrolünün ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı yetiştirme yurduna teslim edildi. Şiddet uygulayan baba ile anne hakkında ise soruşturma açıldı. kaynak: haberler.com

YORUMLAR
  • yorum2016-02-25 10:23:26Vatandaş

    "Adana'da Suriyeli 13 yaşındaki Semiha A., şiddet uygulayan ailesinden çıplak ayakla kaçtı." Düşünmeden dünyaya getir, bizzat kendi çocuğuna her türlü zulmü yap, sonra da bazı sivil toplum örgütleri hesabını aileden değil devletten sorar, hatta tazminat ister, vah memleketim vah.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star