Ana Sayfa Urfa Haberleri AİLESİNİ KAYBEDEN BABAYA PSİKOLOJİK DESTEK

AİLESİNİ KAYBEDEN BABAYA PSİKOLOJİK DESTEK

Türk Kızılayı, Suriye'den atılan top mermilerinin isabet ettiği Şanlıurfa Akçakale'deki vatandaşlara destek olmak için bölgeye 6 kişilik uzman psikososyal destek ekibi gönderdi.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2012 Perşembe 06:17
AİLESİNİ KAYBEDEN BABAYA PSİKOLOJİK DESTEK

Türk Kızılayı, Suriye'den atılan top mermilerinin isabet ettiği ŞanlıurfaAkçakale'deki vatandaşlara destek olmak için bölgeye 6 kişilik uzman psikososyal destek ekibi gönderdi. Psikososyal destek uzmanları öncelikli olarak patlamada eşi ve 3 çocuğunu kaybeden acılı baba Ömer Timuçin'e psikolojik destekte bulundu.

Suriye'den atılan top mermisiŞanlıurfa'nın Akçakale ilçesine isabet etmiş ve 5 vatandaş hayatını kaybetmişti. İlçede yaşanan bu olay sonrasında Akçakalelilerin yardımınaTürk Kızılayı koştu. Bölgeye psikososyal destek uzmanlarını gönderen Türk Kızılayı, ilçede yaşayan vatandaşların yaşanan olayın olumsuz etkilerini atlatarak normal hayatlarına dönmeleri için destek vermeye başladı. Türk Kızılayı psikososyal destek uzmanları öncelikli olarak patlamada hayatını kaybeden 39 yaşındaki Zeliha Timuçin ile çocukları Hatice (14), Zeynep (8) ve Ayşegül (12) için kurulan taziye çadırını ziyaret ederek, acılı baba Ömer Timuçin'e psikolojik destekte bulundu. Taziye çadırına gelen ve olaylardan etkilenen vatandaşların sorunlarına da çözüm bulmaya çalışan uzmanlar, yerel yöneticilerinin ihtiyaç tespiti yaptığı hanelerde psikososyal destek vermeyi sürdürecekleri öğrenildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık