Ana Sayfa Urfa Haberleri AK ELLER KREŞİ AÇILDI

AK ELLER KREŞİ AÇILDI

Şanlıurfa'da Karaköprü Beldesi'nde, açılışını Karaköprü Belediye Başkanı'nın yaptığı iki girişimci bayanın kurucusu olduğu okul öncesi çocukların eğitimi için "Ak Eller Kreşi" isimli kreşin açılış yapıldı.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2012 Pazartesi 09:03
AK ELLER KREŞİ AÇILDI

Okulöncesi çocuklara, el becerisi, ingilizce, dini bilgiler gibi eğitim verecek olan Ak Eller isimli kreş Şanlıurfa'lı iki bayan tarafından Karaköprü Beldesi'nde Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tarafından, çok sayıda davetlinin katılımı ile hizmete açıldı.


Kreş açılışında bir konuşma yapan Karaköprü Belediye Başkanı Avukat Nihat Çiftçi " Ak Eller Kreşi'inin öncelikle Şanlıurfa'mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Gördüğümüz üzere çok güzel bir işletme. Şanlıurfamız büyük şehir oluyor. Oldu diyebiliriz artık. Gerçekten annelerimiz, babalarımız için en değerli varlıklar çocuklarımızdır. Özellikle okul öncesi çocuklarımızın eğitimi güvenli ellere bırakılması lazım. Bu nedenle de Ak Eller güvenli ellerdir diye düşünüyorum. Bu yüzden Şeyda Akelçi ve Sevinç Aslan hanımları bu girişimciliklerinden dolayı tebrik ediyorum." dedi.


Açılışa davetli olarak katılan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat'ta muhabrimize yaptığı açıklamada: ''her geçen gün Urfa'da kadın girişimcilerimizin sayısını artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Artık kadınlarımız kendilerine güvenip kendi işlerini açıyorlar. Bugün de Ak Eller Kreşi'nin açılışını Karaköprü Belediye Başkanımız sayın Nihat Çiftçi ile beraber gerçekleştirdik.  Şanlıurfa da artık güzel hizmetlere imza atacak okul öncesi hazırlık-ingilizce ve dini eğitim verecek olan Şeyda Akelçi ve Sevinç Aslan'ın beraber açtığı kreşin hayırlı olmasını diliyoruz ''dedi.


Ak Eller Kreşi kurucusu Şeyda Akelçi de kreş açılışı ile ilgili olarak Urfahaber'e yaptığı açıklamada "Geleceğimizin mimarları olacak olan çocuklarımızın okul öncesi eğitimlerinde layık oldukları en güzel eğitimi vermek için Sevinç Aslan arkadaşımızla birlikte Şanlıurfa'da kadınlarında girişimci olarak güzel şeylere imza atabileceklerini göstermek adına bu kreşi kurduk. Kreşimiz son derece modern ve okul öncesi eğitim konusunda deneyimli bir kadroya sahip. İnanıyoruz ki kreşimizde eğitim alacak çocuklar anne şefkatinden farksız bir anlayışla en güzel eğitime sahip olacaklar. Kreşimizin Şanlıurfamıza ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Açılışımızda bizi yalnız bırakmayan, açılışımızı onurlandıran başta Karaköprü Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi'ye, girişimcilik konusunda bizden desteğini esirgemeyen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat'a ve açılışmıza gelen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

 

 

 

 

UrfaHaber - ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık