Ana Sayfa Urfa Haberleri AK KADINLAR AZERBEYCAN’A DESTEK İÇİN “ İŞGALE DUR DEDİ “

AK KADINLAR AZERBEYCAN’A DESTEK İÇİN “ İŞGALE DUR DEDİ “

AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Azerbeycan’a destek olmak için bir kampanya düzenledi.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2016 Çarşamba 12:39
AK KADINLAR AZERBEYCAN’A DESTEK İÇİN “ İŞGALE DUR DEDİ “

Türkiye Genelinde 81 İlde eş zamanlı yapılan program Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlendi. Azerbeycan’a destek kampanyası 6 Mayıs’a kadar sürecektir. Yapılan programa AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Acar, AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Azerbeycan’a destek kampanyasın da açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü Yaptığı Açıklama da şunlara değindi. “ Tüm Dünya Azerbeycan ile Ermenistan arasında yaşanan gelişmeleri takip ediyor. Azerbeycan halkı mücadelesini sürdürse de Türk ve İslam düşmanları tüm güçleri ile farklı bir algı oluşturma peşinde. Türkiye olarak kardeş ülke Azerbeycan’a olan desteğimizi her vakit gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Kampanyanın amacı Azerbeycan’a karşı Ermenistan tarafından yapılan çevresel saldırı adı altında kasti bir çevresel kriz yaratılmak istemini engellemek. Beyaz Saray’da “ We the people petitişins “ kısmanda açılan dilekçeye 500 bin imza toplanması hedefleniyor. Kampanyaya birkaç dakikanızı ayırarak www.isgaledurde.com sitesinden katılabilirsiniz. Bizlerde AK Parti teşkilatı olarak bu desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel sekteri Abdulkadir Acar yaptığı açıklama şunları söyledi. “ Azerbeycan ile Türkiye iki Devlet bir millet olmuştur. Çünkü bu millet aynı kökün kolları, aynı ağacın dallarıdır. Azerbeycan dağlık kara bağda büyük bir zülüm, büyük bir işgal vardır. Sözde medeni dünya buna göz göre göre göz yummaktadır. Ermenilerin 1914 de Türkiye de olduğu orada da büyük bir vahşet yaptıkları bu vahşeti devam ettirdikleri ve ısrarla bunun üzerine gittikleri bunun yanında da sözde medeni dünya’nın da bunu görmediğini görmekteyiz dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star