Ana Sayfa Siyaset AK Parti Aday Adayı ALİ Lale Libyadaki Olayları Değerlendirdi

AK Parti Aday Adayı ALİ Lale Libyadaki Olayları Değerlendirdi

AK parti Millet Vekili aday adayı Ali LALE Libyada meydana gelen insanlık dışı ve kabul edilemez olayları değerlendirdi muhabirimize konuşan Lale;

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 18:47
AK Parti Aday Adayı ALİ Lale Libyadaki Olayları Değerlendirdi
AK parti Millet Vekili aday adayı Ali LALE Libyada meydana gelen insanlık dışı ve kabul edilemez olayları değerlendirdi muhabirimize konuşan Lale; Türkiye olarak her zaman barıştan yana olduk sömürge politikası kabul edilemez, biz sadece ve sadece kardeşlikten yana olduk komşu ülkelerimizin derdi her zaman bizim de derdimiz sevinci de sevincimiz olmuştur dedi.. Lale konuşmasına şöyle devam etti.

Arap Yarım adasındaki Müslüman coğrafyaya baktığımızda şunu görmekteyiz. Müslüman halk, cahil ve fakir bırakılmıştır. Baştakiler ise tersine zenginlik içinde yüzmektedirler. Kimi kral, kimi de diktatördür, Libya da bunlardan biri. Yıllarca Kaddafi tarafından idare edilen ve bir gelişme gösteremeyen bu ülke, bazıların da kışkırtmasıyla sosyal bir krizin patlak vermesine neden oldu. Meydana gelen bu kriz ülke menfaati dikkate alınmış olsaydı bir çözüm bulunabilirdi: ancak kimse buna yanaşmadı. Çevre Ülkeler de biraz sessiz kaldılar. Libya halkı bu güne kadar Kaddafi’nin zulmü altında yaşarken, bugün de batının vahşi ve acımasız saldırısına uğramış bulunmaktadır. Bunlar asla kabul edilecek bir olay değildir. Dün ırakta insanlara özgürlük getireceğiz dediler. Tam tersine zülüm, işkence, tecavüz, vs gibi aklın kabul etmeyeceği işkenceleri reva gören Emperyalist Ülkeler bu gün Libya içinde aynı oyunu oynamaktadırlar. Temennimiz odur ki bu zulüm devam etmez.
Libya halkı adına çok üzüldüm Allah onlara hayırlı bir çıkış yolu göstersin. Diğer taraftan batı da sanki bunu bekliyormuş gibi hemen saldırı hazırlığını yapıp saldırıyor. Kaddafi’ nin halka yaptığı zülum kabul edilemez ama batının işgali hiç kabul edilemez. Her iki zalimi de protesto ediyorum.


Ali LALE

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday adayıKaynak:sivereksehri

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kırıkçı'dan SKM Başkanlığı Açıklaması

Kırıkçı'dan SKM Başkanlığı Açıklaması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık