Ana Sayfa Siyaset AK Parti Viranşehir Kongresi Yapıldı (video)

AK Parti Viranşehir Kongresi Yapıldı (video)

Bakan Çelik: "Bizim topyekun bu milletin geleceğine göz diken düşmanlarla mücadele etmemiz gerekiyor, birbirimize değil"

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2012 Cumartesi 15:32
AK Parti Viranşehir Kongresi Yapıldı (video)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, ''Ermeni Soykırımını suç sayan yasaya'' ilişkin tutumunu eleştirerek, ''Kanunla nasıl ekonomi düzelmezse aynı şekilde tarihi de kanunla değiştirip, bu millete sunamazsın ey Sarkozy'' dedi.

İl merkezindeki temaslarının ardından Viranşehir'e giden Bakan Çelik, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan AK Parti Viranşehir İlçe Başkanlığının 4. olağan kongresine katıldı.


Faruk Çelik, kongrede yaptığı konuşmada, siyasetin zor bir iş olduğunu, amaçlarının millete hizmet olduğunu söyledi.


Seçim dönemi altyapı, elektrik ve diğer konularda kendisine iletilen sorunların birbir çözüme kavuşturulduğuna değinen Çelik, zor bir işi tercih ettiklerini ancak hizmetlerin gerçekleşmesi için önce siyasilerin sabır ve tahammül göstermesi gerektiğini kaydetti.


AK Parti olarak bunu sağlamaya çalıştıklarını belirten Çelik, Şanlıurfa'da 10 milletvekiliyle birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiklerini vurguladı.


Birlik ve beraberliğin önemine değinen Bakan Çelik, şunları kaydetti:


''Biz birlik ve beraberlik içindeyiz vatandaşlarımızın da birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor. Niye olmayalım, Allahımız bir, Peygamberimiz bir, bayrağımız bir. İşsizlikle, sanayiyle uğraşalım, birbirimizle uğraşmayalım. Yeteri kadar bu milletin düşmanları var. Bizim topyekun bu milletin geleceğine göz diken düşmanlarla mücadele etmemiz gerekiyor, birbirimize değil. Şimdi Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy diyor ki '100 sene önce diyor burada soykırım olmuş. Sözde soykırım' diyor. Koca bir millete, 74 milyon millete, tarihe şan vermiş, şeref vermiş, dünyaya örnek olmuş böyle bir millete iftira atıyor. İftira atarken de ne yapıyor, kanun çıkararak iftira atıyor. Kanun çıkardın tarihi de yitirdin olur mu böyle bir şey. Buradan sesleniyoruz, diyoruz ki kanunla nasıl ekonomi düzelmezse aynı şekilde tarihi de kanunla değiştirip, bu millete sunamazsın ey Sarkozy.''


Konuşmaların ardından AK Parti İlçe Başkanı Celalettin Sayan'ın yeniden aday olduğu ve tek listeyle gidilen seçimde oy verme işlemine geçildi.


Kongreye AK Parti İstanbul Milletvekili ve bölge koordinatörü Nureddin Nebati, Şanlıurfa milletvekilleri Zeynep Karahan Uslu, Seyit Eyyüpoğlu, Yahya Akman, Abdülkadir Emin Önen, Abdülkerim Gök, Mehmet Akyürek ile bazı belediye başkanları ve partililer katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star