Ana Sayfa Siyaset AK PARTİ’YE KARŞI KUTSAL İTTİFAK

AK PARTİ’YE KARŞI KUTSAL İTTİFAK

AK Parti ve Türkiye, Dış güçler tarafından takdir ile değil, tedirginlik ve kıskançlıkla takip ediliyor.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2011 Salı 09:09
AK PARTİ’YE KARŞI KUTSAL İTTİFAK
    12 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. AK Parti her zaman olduğu gibi projelerle, hizmet ekseninde pozitif bir seçim çalışması yürütüyor. 9 yılda gerçekleştirdiği icraatların, hizmetlerin karşılığını, hizmet ettiği tek odak olan halktan alacak. Üçüncü döneminde de %50 nin üzerinde bir oy alarak tek başına iktidar olacak.

    9 yılda Türkiye %125 büyüme gerçekleştirdi. Kişi başına milli gelir 10.000 $ oldu. Enflasyon %70 lerden %9 lara düştü. Dövizde ve borsada anormal hareketler görülmüyor. Yabancı sıcak para yurt içinde istediği gibi spekülatif hareketlerde bulunamıyor. Tarihte ilk defa Eğitime ayrılan bütçe, Savunma bütçesine ayrılan bütçeden fazla. Sağlıkta gerçekleştirilen devrimlerin anlatılması için kitaplar yetmez. Emekli sandığı-SSK-BAĞ-KUR gibi sağlık sigorta kurumları birleştirilip SGK tek çatısı altında birleştirilerek sağlıkta yaşanan karmaşaya ve adaletsizliğe son verildi. Her şehre saray standardında Adliye sarayları, Hükümet Konakları inşa edildi. Ülkenin dış politikadaki ağırlığı ve etkinliği arttı. Bölünmüş yollarla, köprülü kavşaklarla, otobanlarla trafik çilesine son verildi. İstikrarın ne anlama geldiğini yaşayarak hissederek öğrendik. Esnaf, sanayici, köylü, memur, tüccar önünü görmeye başladı. Daha uzun dönemli yatırım planlaması yapmak bu memlekete de nasip oldu. Yatırımlarla, üretimle İhracatımız yılda 150 milyar $ seviyesine geldi. Referandum ile birlikte Cumhuriyetin olmazsa olmazı ‘Adalet’ ilkesi hayat bulmaya başladı. Yeni ve daha demokratik Anayasa için zemin hazırlandı. Anayasayı değiştirebilecek irade ortaya kondu. Bu gelişmelerle birlikte kimse Türkiye’de istediği gibi at koşturamıyor.

    Bu ve benzeri, Türkiye’yi normalleştirecek ve daha yaşanılır kılacak yüzlerce daha hizmet, icraat sayılabilir ancak bunu sadece Anadolu insanı görüp takdir etmiyor. Sınırların ötesinden, Avrupa’dan, Afrika’dan, Asya’dan, Amerika’dan da bu saydığımız değişim ve dönüşümler yakından takip ediliyor. Ancak takdir ile değil, tedirginlik ve kıskançlıkla takip ediliyor. Türkiye hiç tahmin etmedikleri bir şekilde toparlanıyor, güçleniyor ve hak ettiği konuma doğru ilerliyor.

    Seçime günler kala gizli ittifaklar gün yüzüne çıkmaya başladı. Bir yandan Güneydoğu’da CHP ve MHP mitinglerine PKK’NİN ve BDP’NİN verdiği destek, diğer yandan Türkiye merkez medyasını arkasına alan ve Londra Menşeli, Amerikan destekli “The Ekonomist” medya grubunun Türkiye halkına CHP’Yİ destekleyin çağrısı, hesabın nasıl yapıldığını ortaya koyuyor. Güneydoğu’da PKK destekli BDP, Batı’da CHP desteklenerek AK Parti’nin güç kaybedip tekrar eski buhran dönemlerine, güçsüz zamanlara geri dönülsün ve Batı’nın sözünden çıkılmasın isteniyor ve bu pervasızca, açıkça söyleniyor. Yahudi lobisine yakınlığı ile bilinen “The Economist” Türkiye’nin güçlenmesinden ve tek parti iktidarının getirdiği istikrarın, Türkiye’yi daha da güçlendireceğinden korkan dış güçlerin sözcülüğünü yaparak, Türkiye halkının vicdanının sesi olan Oy’larına ambargo koymaya, yönlendirmeye çalışıyor.

    Diğer bir ilginç gelişme ise geçen günlerde yaşandı;  Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) eski Eşbaşkanı Gülten Kışanak ile Elazığ İl Başkanı Baki Yıldırım arasında geçen çarpıcı bir ses kaydı internete düştü.  'Dailymotion.com' isimli sitede yayınlanan kayıtta,  BDP il başkanı, Elazığ’da Adaylarının olmaması sebebiyle gerekirse MHP'ye destek verebileceklerini söylüyor. AK Parti'nin bir önceki seçimlerde Elazığ'da 5 milletvekilinin hepsini kazandığını hatırlatan Yıldırım, benzer bir başarının önüne geçilebilmesi için bunun gerekli olduğunu anlatıyor. "CHP uygun değilse MHP. Eğer bir tane çıkarıyorsa, ikincisi için biz destek sunarsak MHP çıkarıyorsa, biz götürüp MHP'ye verelim oyu." önerisinde bulunuyor. Gülten Kışanak ise Yıldırım'ı onaylıyor.

    Türkiye siyaset tarihi yeni bir çarpık ittifaka daha şahit oluyor. Demek ki siyasette her şey olabiliyor. Türk’ün en üstün ırk olduğunu savunan Türkçülerle, Kürtçüler ittifak edebiliyorlar. Burada şu çarpıcı sonuç ortaya çıkıyor. Dış destekli bir “AK Parti iktidara gelmesin, Türkiye güçlenmesin” programı ve tiyatrosu oynanıyor. Yerel figürler de bu oyuna alet oluyor, kime nasıl hizmet ettiklerinin bile farkında olmadan ortalıkta geziniyorlar.  

    Şanlıurfa özelinde de bir ithal-yerli furyasıdır gidiyor. Adayların Urfalı olmadığından dem vurularak güya yerli oldukları iddia ediliyor. Oynanan oyunlardan, tiyatrolardan, yürütülen Türkiye’yi güçsüzleştirme programından habersiz, neye hizmet edildiğinin dahi farkında olmadan yerel çapta siyaset yürütülmeye çalışılıyor. Urfa halkının yıllarca şikâyet ettiği siyasetçiler bugün yerellikten, Urfalılıktan bahsederek Şanlıurfalıların aklını bulandırmaya, karıştırmaya çalışıyor. Koltuk sevdası yüzünden başkalaşım geçiriyorlar.

    “Şanlıurfa’ya eziyet eden, zulmeden, hakaret eden Şanlıurfalı değildir. Nereli olursa olsun Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfalılara hizmet eden Şanlıurfalıdır. “

    Oyunlara gelmeyelim. Yerel figürlere takılmadan fotoğrafın tamamını görelim. Elimizi vicdanımıza koyalım. Kim hak ediyorsa, kim bu memlekete hizmet etmişse, kim gece gündüz demeden Ülke için mücadele ediyorsa oyumuzu ona verelim. Kimin derdi halksa, kimin aklı fikri memleketin daha ileri gitmesi ise Oylarımızı ona verelim. Daha da güçlendirip dosta düşmana karşı destekleyelim. Bu memleket Kürd’ü ile, Türk’ü ile, Sağcısı ile, Solcusu ile hepimizin. Güçsüzleşirsek hepimiz güçsüzleşiriz. İstikrar bozulursa hepimizin hayatına yansıyacak. Bu memleketin Sağ’a-Sol’a, milliyetçiliğe ihtiyacı yok. Birliğe beraberliğe, kardeşliğe ve kalkınmaya ihtiyacı var. Adalete ihtiyacı var. İstikrara ihtiyacı var.

    Üç kuruşa tamah etmeyelim. Ayak oyunlarına gelmeyelim. 12 Haziranda tüm oyunları bozalım. Türkiye Halkının ve özelde Şanlıurfa Halkının hür iradesini ortaya koyalım.  Ortaya koyalım ki dostta, düşmanda artık bu Memleket üzerine oyun oynanamayacağını anlasın.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık