Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel AK Parti'de 'Yardımcı'lar Değişti!

AK Parti'de 'Yardımcı'lar Değişti!

AK Parti'de seçimlerin ardından Teşkilat Başkanlığı'ndaki değişim dikkat çekici

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2011 Cuma 09:55
AK Parti'de 'Yardımcı'lar Değişti!
12 Haziran Genel Seçimleri’nde milletvekili listesinde yer almayan veya listede olup vekil seçilemeyen AK Partililer partideki görevlerinden de ayrıldı.

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcıları Agah Kafkas, Enver Yılmaz ve altı yıldan bu yana aynı görevi sürdüren Zeyit Aslan yeni dönemde görev almadı. Teşkilat Başkanı Ekrem Erdemise altı olan yardımcı sayısını yediye çıkardı. Teşkilat Başkan Yardımcıları, teşkilatları aralarında paylaşıyorlar ve “koordinatör milletvekili” olarak teşkilatlardaki olası sorunlara önceden müdahale ediyorlar.

Seçim İşleri Başkanlığı’ndaki değişim de yardımcıları etkiledi. Haluk İpek’in Genel Sekreterliğe geçmesinden sonra bu koltuğa Zelkif Kazdal oturdu. İpek’in yardımcılığını yapan Nurettin Akman ve Tülay Selamoğlu ile Halide İncekara yeni dönemde görev almadı.DEĞİŞİM SÜRECEK
Öte yandan AK Parti’de Yerel Yönetimler Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı, Kadın Kolları Başkanlığı, Sosyal İşler Başkanlığı’nda 1 Ekim’de yeni dönemin başlamasıyla birlikte yeni isimler yardımcı olarak atanacak. Genel Başkan Yardımcıları, beraber çalışmak istediği isimleri Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan’la istişare içinde belirliyor.(habertürk)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık