Ana Sayfa Siyaset AK PARTİ'DEN 22 MADDELİK ÖNERİ

AK PARTİ'DEN 22 MADDELİK ÖNERİ

AK Parti yeni anayasanın ''yasama'' bölümüyle ilgili 22 maddelik öneriyi TBMM Başkanlığı'na sundu.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2012 Pazartesi 16:06
AK PARTİ'DEN 22 MADDELİK ÖNERİ

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun AK Parti'li üyeleri, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya ve İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, yeni anayasanın ''yasama'' bölümünde yer alacak maddeleri üzerinde çalıştı.


Toplantı sonunda, AK Parti'nin, ''yasama'' bölümündeki maddelere ilişkin önerileri belirlendi.


AK Parti'li Şahin, bölümle ilgili 22 maddelik bir öneri hazırladıklarını ve bunu TBMM Başkanlığı'na sunduklarını belirterek, içeriğinin diğer partilerin önerilerini Meclis Başkanlığı'na sunmasının ardından açıklanacağını bildirdi.


Komisyon üyesi CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise bölüme ilişkin başlığın sadece ''yasama'' olmaması gerektiğini dile getirerek, partisinin önerilerinin ''yasama ve yürütme'' başlığında olacağını kaydetti. Kart, çalışmalarını sürdürdüklerini ve önerilerini, 7 Kasım Çarşamba gününe kadar TBMM Başkanlığı'na sunacaklarını ifade etti.


TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk de önerileri üzerinde uzman ve teknik personelin çalıştığını vurgulayarak, ''Kongremiz dolayısıyla öneriye fazla vakit ayıramadık. Uzman ve teknik personelimizin hazırladığı metni değerlendireceğiz ve Çarşamba gününe yetiştireceğiz'' dedi.


TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesinde oluşturulan 1 ve 2 Nolu Yazım Komisyonları, 7 Kasım Çarşamba günü toplanacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık