Ana Sayfa Siyaset AK PARTİ'Lİ FARUK ÇELİK'İN İKİNCİ REKLAM FİLMİ HAZIR

AK PARTİ'Lİ FARUK ÇELİK'İN İKİNCİ REKLAM FİLMİ HAZIR

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa bölgesindeki seçim çalışmaları kapsamında reklam filmlerine imza atıyor.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 10:32
AK PARTİ'Lİ FARUK ÇELİK'İN İKİNCİ REKLAM FİLMİ HAZIR

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, seçim bölgesi olan Şanlıurfa’da çalışmalarına hız kesmeden sürdürüyor. Çelik, bölgenin en önemli sorunu olan terör konulu reklam filminin ikincisini yaptırdı. Terörün günlük yaşamda suçsuz günahsız, kendi halinde yaşayan, işinde gücünde insanları tehdidini aktaran film hazırlandı. 1 dakika 23 saniye süren filmde terör bir kurşun ile somutlaştırılıyor.

Terörün yaşamın her anında bir tehdit unsuru olarak insanların arasında dolaştığı tasvir ediliyor. En sonunda da insanların bu büyük sorun karşısında dik durarak teröre boyun eğilmeyeceği, el ele verilip kenetlenilerek sorunun bertaraf edilebileceği mesajının verildiği filmde, huzur ve barış dolu günlerin geleceğine vurgu yapılıyor. Bu topraklar üzerinde ilelebet kardeşçe yaşamaya, birlik, beraberliğe çağrı yapılan filmde, İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtası Kürtçe, Zazaca, Arapça ve Türkçe olarak okunuyor. Çekimleri Urfa’da gerçekleştirilen, senaryosu, castı ve mekanları ile sinema şeklindeki reklam filmi, sosyal medyada ise #KorkmaAllahBizimleBeraber hashtagı ile çıkış yapıyor. Arkasında İstanbul’dan gelen güçlü, profesyonel senaryo ve yapım ekibinin bulunduğu reklam filminin ana yapımcıları Hüseyin Büyükfırat ve Ali Koyuncu. Seçim çalışmalarını sadece yerel bazlı düşünmeyen Çelik, Türkiye’nin en büyük sorunlarından olan terörü gündeme taşıyor. Şanlıurfa bölgesinde ve Türkiye genelindeki ekonomik, sosyal, siyasî ve toplumsal sorunların en büyük nedenin terör olduğuna dikkat çekiyor.

Faruk Çelik, “Film çok kısa sürede Urfa’da çekildi. Hazırladığımız bu reklam filmleri ile 40 yıldır ülkemizin başına bela olan, son dönemlerde yine olanca şiddetiyle kendini gösteren terörün asıl yüzünü, kimlere hizmet ettiğini, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi yine kendimizin sağlayabileceğini vurgulamaya çalıştık. Kendi seçim bölgemiz olan Şanlıurfa’dan başlamak üzere ülkemiz genelinde, özellikle gençlerimizin terörün gerçek yüzünü görmelerinin ne denli önemli olduğuna vurgu yaptık. Gayretlerimizin meyve vereceğini umuyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin öneminin, kurgulanan ve ortaya konulan oyunun ve her birimizin bu oyunun birer figürü yapılmak istendiğinin farkına varmalıyız. Kürdü, Türkü, Arabı, Zazası ile bu topraklar üzerinde bir bütün olarak, kardeşçe yaşadığımız sürece, ancak birbirimize kenetlenerek varlığımızı devam ettirebiliriz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, kanaat önderleri ile buluşacak

Erdoğan, kanaat önderleri ile buluşacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık