Ana Sayfa Güncel AK Partililer Taş Yağmuruna Tutuldu

AK Partililer Taş Yağmuruna Tutuldu

Van'da Seçim bürosunun açılışı sırasında olaylar çıktı, AK Partililer taş yağmuruna tutuldu.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2011 Pazartesi 13:52
AK Partililer Taş Yağmuruna Tutuldu
Van'ın Başkale ilçesinde AK Parti Milletvekili adayları ile partililer, Seçim bürosunu açılışı sırasında bir grup tarafından protesto edilip, taş yağmuruna tutuldu. 
Zor anlar yaşayan AK Parti adayları ile partililer Kaymakamlık binasına sığındı. Polis grubu dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandı. 
Van'ın Başkale ilçesine Seçim gezisi için giden AK Parti milletvekili adayları Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Mustafa Bilici, Gülşen Orhan, Zahir Soğanda, Abdulahat Arvas, Necat Görentaş ile İl Başkanı Abdullah Arvas ve yaklaşık 60 kişilik partili Çarşı mahallesinde Seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra esnafı gezmek istedi. 
Bu sırada toplanan yaklaşık bin kişilik grup, AK Partilileri yuhalayarak, taş yağmuruna tuttu.
Zor durumda kalan milletvekili adayları araçlarını bırakıp, çareyi kaymakamlık binasına sığınmakta buldu. 
Göstericeler bu sırada "Kahrolsun AKP" sloganları attı. Polis kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandı. 
AK Parti Van milletvekili adayı Gülşen Orhan kaymakamlık binasında saldırı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, BDP'lileri suçladı. 
Orhan, "BDP'lilerin her zaman yaptığı gibi taşlı ve küfürlü tepkisi var. BDP'den de bu beklenir. BDP'nin, AK Parti milletvekili adaylarını güllerle karşılanmasını beklemiyorduk. Herhalde onlar CHP'yi bekliyorlar. Bir seneden beridir AK Parti düşmanlığı nereden geliyor. Halka hizmet eden AK Parti, Kürt meselesini çözeceğim diyen de AK Partidir" diye konuştu.
Dağıldıktan sonra tekrar Emniyet Müdürlüğü binası önünde toplanan grup, kendilerine müdahale eden polisleri de taş yağmuruna tuttu. 
Bir grup gösterici ise bu sırada AK Parti İlçe binası ile milletvekili adaylarının araçlarını da taşlamaya başladı. 
Bazı araçların ve ilçe binasının camları kırılırken, kaymaklık önünde geniş güvenlik önlemi alan polis, AK Partili grubu, koruma altına alarak ilçeden ayrılmasını sağladı. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık