Ana Sayfa Urfa Haberleri AKADEMİK EĞİTİM YILI BAŞLATILDI

AKADEMİK EĞİTİM YILI BAŞLATILDI

Dünyanın en eski üniversitesi unvanını taşıyan Harran Üniversitesi 2014-2015 yılı eğitiminin startını verdi. Bugün Harran Üniversitesinde yapılan törenle Akademik eğitim yılı başlatıldı.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2014 Salı 15:51
AKADEMİK EĞİTİM YILI BAŞLATILDI

 

Harran üniversitesinde yapılan törene Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu, Öğretim görevlileri, Öğrenciler ve yakınları katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

 

İstiklal maşının ardından Öğrenciler adına konuşan Hatice Özden Üniversitedeki sorunlara değinerek  eksiklerin giderilmesini istedi. Daha sonra kürsüye davet edilen Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu veda konuşmasını yaptı. 8 yıldır rektörlük görevini yürüten Mutlu bu sene 8. ve son yılı olduğunu belirterek 8 yıl içerisinde üniversiteye yapılanlar hakkında bilgi verdi. Şanlıurfa sınırında yaşananlara da değinen Mutlu; “ Burası bir eğitim yeri tüm öğrencilerime teşekkür ediyorum. Yaşanan olaylar üniversitemizi etkilemedi. Sınırda yaşanan olayların biran önce bitmesi temennisinde bulunuyorum. Biraz önce öğrenci arkadaşımızın söylediği eksiklerin çoğunu giderdik ve gidermeye devam ediyoruz. Toplam 21 Bin kişi şuanda üniversitemizde eğitim görüyor. Bu sene yeni gelen 5bin öğrencimize başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Harran Üniversitesini ilk gördüğünde hayran kaldığını belirten Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; “ Ben ilk geldiğim sıra üniversiteyi ziyaret etme fırsatım oldu. Burayı gezdikten sonra hayran kaldım. Bizim zamanımızda böyle aktiviteleri yapacağımız alanlar yoktu. Sizler burada okuyorsunuz ve çok şanslısınız. Dünyadaki büyük firmalara bakıyoruz isimlerini biliyoruz ama arkalarında bir üniversite olduğunu bilmiyoruz. Tüm büyük firmaların arkasında bir üniversite kesinlikle var. Bu üniversitede genç beyinler projeleri üretiyor büyük firmalar ise faaliyete geçiriyor bu nedenle üniversitenin önemi çok büyük” dedi.

 

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Rektör İbrahim Halil Mutlu, Prof. Ve Doçent olan öğretim görevlilerine cübbelerini giydirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star