Ana Sayfa Urfa Haberleri Akagündüz," Biz değil,onlar bize saldırdı"

Akagündüz," Biz değil,onlar bize saldırdı"

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde dün meydana gelen belediye personelleri ve vatandaşlar arasındaki çıkan olayların ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2015 Pazar 04:31
Akagündüz,

Dün akşam saatlerinde belediye personelleri ve sivil vatandaşlar arasında kavga meydana gelmiş çıkan olaylarda bir kişi silah ile hayatını kaybetmiş 12 kişi ise yaralanmıştı.

 Yaşanan olay sonrası ilk bilgilerde vatandaşların belediye personellerine saldırı düzenlediği haberlerin yanlış olduğu ve olayın tam aksine olduğu ortaya sürüldü.

  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mehmet Akagündüz şu ifadeleri kullandı.

" Ben Murat Akagündüz'ün abisiyim.Kardeşim bir inşaat yapıyor ilçede ve inşaat çalışması halen sürüyor. Sabah belediye personelleri gelip inşaatı durdurmamızıistedi ve bizden 300 Bin TL para istedi. Bizde olmaz dedik ve tartışma çıktı. kardeşimi Murat Akagündüzü darp edip gittiler.

 Akşam saatlerinde ise eve 7-8 araçla gelen başkanın korumaları ve personelleri uzun namlulu silah(Kaleşnikof)  ile çapraz ateşe tutuşar. Gördüğünüz gibi evimiz ve aracımız hep mermi isabetleri dolu. Bu bize yapılan saldırılarda bizden çok şükür yaralanan olmadı fakat karşı tarafın açtığı ateşte yerden ve duvardan seken mermiler kendilerini isabet aldı. Yani kendi kendilerini vurdular. Ayrıca çıkan bu olayda yoldan tesadüfen geçen Celal Özgörgün isimli bir vatandaşımız mermiye hedef oldu ve hayatını kaybetti.

Dün basında çıkan vatandaş belediye personeline saldırdı haberleri asılsız ve gerçek dışıdıır. Biz değil onlar bize saldırdı. Şimdi soruyorum belediye personeli ve korumlar nasıl kaleşnikof silah kullanır buna nasıl müsade edilir. Yetkililer gereken hassasiyeti göstersin" Diyerek yaşanan olaya açıklık getirdii.

 

Ayrıca, yaşann olay sonrası gerek Ceylanpınar Belediyesinden, gerek Valilikten her hangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Olayla ilgili soruşturma halen sürüyor.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık