Ana Sayfa Kültür/Sanat Akbıyık Adıyaman Türkülerini Yazdı

Akbıyık Adıyaman Türkülerini Yazdı

Salih Turhan ve Abuzer Akbıyık tarafından hazırlanan, Adıyaman Türküleri ve Oyun Havaları kitap ve CD’si Tanıtım Galası 24 Mart 2013 akşamı Saat 19’da Adıyaman’da yapılacak.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2013 Cumartesi 09:05
Akbıyık Adıyaman Türkülerini Yazdı

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Adıyaman Belediyesi tarafından yayınlanan, Adıyaman Türküleri ve Oyun Havaları kitap ve CD’si Tanıtım Galası 24 Mart 2013 akşamı Saat 19’da Adıyaman Belediye konferans salonunda yapılacak.

Adıyaman kültürünün tanıtılması, kuşaktan kuşağa aktarılarak yaşatılması için faaliyetlerde bulunan Adıyaman Belediyesi, önemli bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor.Adıyaman'da ilk defa konservatuar kurarak, kentin kaybolmaya yüz tutan kültürünü gün yüzüne çıkarmanın azmi içerisinde olan Adıyaman Belediyesi, Salih Turhan ve Abuzer Akbıyık tarafından hazırlanan Adıyaman Türküleri ve Oyun Havalarını içeren kitap ve CD'nin tanıtımında bulunacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte kentin müzik kültürünü kitap ve CD'de toplatan Adıyaman Belediyesi, bu önemli çalışmanın galasını yapacak. Tanıtım galası, 24 Mart 2013 Pazar günü saat 19.00'da Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

 

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısı Salih Turhan ile Araştırmacı-Yazar Abuzer Akbıyık'ın katılacağı programda, mahalli sanatçılar tarafından gecenin anlam ve önemine binaen bir konser düzenlenecek. Adıyaman için önem arz eden bu etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star