Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakale Devlet Hastanesi Denetlemede İl Birinci Seçildi

Akçakale Devlet Hastanesi Denetlemede İl Birinci Seçildi

Akçakale Devlet Hastanesi, Şanlıurfa genelinde yapılan kalite denetiminde birinci seçildi.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2012 Perşembe 06:03
Akçakale Devlet Hastanesi Denetlemede İl Birinci Seçildi
Akçakale Devlet Hastanesi, Şanlıurfa genelinde yapılan kalite denetiminde birinci seçildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ahmet Bayat,Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün

"Sağlıkta Performans ve Kalite Yönergesi" kapsamında "İl Performans ve Kalite Koordinatörlüğü" üyelerinin katılımıyla Şanlıurfa genelinde gerçekleştirilen 2012 yılının birinci dönem denetimlerinin tamamlandığını kaydetti.

Akçakale Devlet Hastanesinde yapılan denetimlerde, yönetim, ameliyathane hizmetleri, yataklı servis, sterilizasyon ünitesi, arşiv hizmetleri ve biyokimya laboratuvarının denetlendiğini aktaran Bayat, Akçakale Devlet Hastanesinin fiziki yetersizliklerine rağmen tüm il ve ilçelerdeki hastaneler bazında birinci olmayı başardığını ifade etti.

Bayat, hizmet kalite standartlarının 2011 yılı içerisinde tamamen yenilenerek tüm kriterlerin değiştirildiğini ve daha da zorlaştırıldığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Tüm bu zorluklara rağmen hastane kalite birimimiz eksiksiz olarak hazırlandı ve bu zorlu sınavdan hastanemiz birincilikle, alnının akıyla çıkmayı başardı. Başta kalite komitesi olmak üzere, tüm personelekaliteli hizmet için verilen emeklerden dolayı teşekkür ediyorum."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık