Ana Sayfa Urfa Haberleri AKÇAKALE DEVLET HASTANESİNE PSİKİYATRİ DOKTORU ATANDI

AKÇAKALE DEVLET HASTANESİNE PSİKİYATRİ DOKTORU ATANDI

Akçakale Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ilçeye ilk kez atanan psikiyatri uzmanı Dr. Sefa Vayısoğlu, hasta kabulüne başladı.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2012 Cuma 17:14
AKÇAKALE DEVLET HASTANESİNE PSİKİYATRİ DOKTORU ATANDI
Günde ortalama 15 - 20 hastanın muayene edildiği hastanede hastalar, Şanlıurfa'ya gitmekten kurtulmanın mutluluğu yaşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vayısoğlu, hastalarının genelde bayan olduğunu ifade etti.


Şu ana kadar gelen hastaların çoğunluğunun kendilerini ifade edemeyip, bunalıma girenlerin olduğunu belirten Vayısoğlu, şunları kaydetti:


''Bu hastalık bu bölgedeki bayanlar arasında çok yaygın görülmektedir. Hastaların toplumda yer edinemedikleri, kendilerini ifade edemedikleri ve rahat bir yaşam sürdüremedikleri için içe kapanık hale gelmişler. Kişi eğer kendini ifade edecek ve sorunlarını paylaşacak birini bulamazsa biyolojik genetik çöküşü içerisine girer. Bu da kişiyi ruh hastası haline getirir. Ruh sağlığının korunması kişinin ruhen rahat yaşam koşullarına kavuşması ile mümkündür. Bunun sağlanmadığı ortamda kişilerde içe doğru çöküş başlar. Bu bölgede hastalarımızın çoğunluğunun kadın olması, bu hastalarımızın ruhen rahat edemedikleri ortamda yaşam sürmelerinden kaynaklanmaktadır. Hastalarımın içinde hiç okul okumamış olan olduğu gibi, okumak istediği halde ilköğretimden sonra okuldan koparılan kızlarımızda var. Bu bölgenin kızları çok zeki. Okumaları halinde iyi yerlere geleceklerine inanıyorum, çünkü gözlerinde o ışığı görüyorum. Bu yüzden bu bölgenin kız çocukları mutlaka okumalı ve ruhen rahat yaşayabilecekleri ortamlara kavuşmalıdırlar.'' 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star