Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakale Kaymakamlığı Aş Evi Kurdu

Akçakale Kaymakamlığı Aş Evi Kurdu

Akçakale Kaymakamlığı Çadır kent dışında kalan Suriyeli mülteciler için aş evi kurdu.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2013 Pazar 06:20
Akçakale Kaymakamlığı Aş Evi Kurdu

Akçakale Kaymakamlığı, Akçakale ilçesinde bulunan mağdur aile ve özelikle Suriye’de yaşanan iç savaş dolayısıyla Türkiye’ye sığınan ve Akçakale’deki akrabalarının yanında kalan Suriyeli mülteciler için Kaymakam FIRAT aş evi çadırı kurdurdu. Akçakale kaymakamlığı bünyesinde kurulan aş evi çadırından yaklaşık olarak 400 Suriyeli mülteci aile ’ye sabah ve akşam olmak üzere günde iki öğün yemek verilecek. Suriyeli mültecilere verilecek olan yemeği Süleymanşah Çadır kent’e yemek veren 7 firma ücretsiz olarak karşılayacak.

Aş evi çadırı Açılışına Akçakale Kaymakamı Eyüp FIRAT, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Cem YILMAZ, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Ahmet DUMLU, Emniyet Müdürü Osman GÜL, Süleyman Şah Kamp Müdür Yardımcısı Yasin SEYHAN, İlçe Müftüsü Hüseyin ORTAÇ katıldı.

Yaptığı açıklamada Sayın FIRAT; “Akçakale ilçesinde bulunan mağdur aile ve özelikle Suriye’de yaşanan iç savaş dolayısıyla Ülkemize sığınan ve Akçakale’de ki akrabalarının yanında kalan Suriyeli misafirlerimiz için böyle bir çalışma başlattık. 400 aile yani yaklaşık 1.500 kişi buradan faydalanabilecek. Ve ayrıca bu aş evimiz mağdur olan ailelerin evine kadar hizmet verecektir. Sabah ve akşam olmak üzere aş evimizde, iki öğün yemek vereceğiz. Bu yemekler Süleymanşah Çadır Kentimizde Suriyeli misafirlerimize yemek veren, yemek firmalarımız tarafından tamamen bağış niteliğinde ücretsiz olarak temin edilecek. Dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık