Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakale'de Bozulan Köy Yolları Onarılıyor

Akçakale'de Bozulan Köy Yolları Onarılıyor

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yağmur ve ağır tonajlı araçlar yüzünden tahrip olan köy yollarında onarım çalışması başlatıldı.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2012 Cuma 01:46
Akçakale'de Bozulan Köy Yolları Onarılıyor
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yağmur ve ağır tonajlı araçlar yüzünden tahrip olan köy yollarındaonarım çalışması başlatıldı.

Akçakale Kaymakamlığı KöylereHizmet Götürme Birliği tarafından başlatılan yol bakım çalışmalarının aralıksız devam ettiği belirtildi. İşmakinelerinin gece ve gündüz çalıştığı yolların kısa zamanda eski haline getirilmesi hedefleniyor.

Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye genelinde bu yıl oldukça yoğun yağışların olduğuna şahit olmaktayız. Bu sebeple köy yollarımız yağmur suları ve tonajlı araçlar yüzünden oldukça tahrip olmaktadır. Bu kapsamda Yukarı Beydaş köyüne bağlı Esendik mezramız ve Karacurun arasındaki yol güzergahınakaba Mucur malzemesi dökülerek, yol kullanılacak duruma getirilmeye çalışılıyor. İş makineleri ile onarılan yolumuz birkaç gün içinde kullanıma açılacak. Diğer köy yollarımıza da aciliyet sırasına göre gerekli müdahaleler yapılarak vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecektir." dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık