Ana Sayfa Urfa Haberleri AKÇAKALE'DE ÇADIR KENTTE KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

AKÇAKALE'DE ÇADIR KENTTE KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan Suriyeli mülteci kadınlar için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2014 Pazar 05:22
AKÇAKALE'DE ÇADIR KENTTE KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

İç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan Suriyeli mülteci kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü etkinliklerle kutladılar. Gönüllü öğretmenlik yapan yaklaşık 180 bayan öğretmen, kendilerine tahsis edilen çadırda bir araya geldi. Toplantıya çadırKent müdür yardımcısı Yasin Seyhan ve Hasan Öztürk de katıldı. Toplantıda çadır kentteki kadınların genel sorunları dile getirilerek, çözümü noktasında bilgi alışverişi yapıldı. Toplantının ardından gönüllü öğretmenlik yapan bayanlara temizlik seti hediye edildi.

Toplantının ardından Kadın Meclisi üyeleri, bayan öğretmenlere kahvaltı verdi. Kahvaltıda, Suriyeli bayanlar el becerilirini ve yemek kültürlerini sergilediler. Suriyeli bayanlar ilk kez mutlu bir şekilde bir araya geldiklerini dile getirdiler. Vela Halil el Derviş, "Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir araya geldik. Kadınlar Meclisi öncülüğünde ve çadır Kent yönetimi olarak eğitim alanında bir araya gelerek bu günü kutladık. Yapılan toplantıda sorunlarımızı çadır Kentyönetimine ilettik. Çadır Kent yönetimi de bu sorunlarımızı not ederek, çözüm noktasında yardımcı olacaklarını dile getirdiler. Toplantının ardından bayan öğretmenlere temizlik seti hediye ettiler. Kadınlar Meclisi Birimi bu günün anısına kahvaltı ikramında bulundu. Bu etkinliği bütün kadınlar adına gerçekleştirdik. Bu günü ve bu etkinliği yapmamıza fırsat veren çadır Kent yönetimine, Kadınlar Meclisi üyelerine teşekkür ederiz. İnşallah gelecek yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü ülkemizde mutlu bir şekilde kutlarız" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık