Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakale'de Polis'in Şehit Olduğu Yere Çiçek Bırakıldı

Akçakale'de Polis'in Şehit Olduğu Yere Çiçek Bırakıldı

100 kadar Özgür Suriye Ordusu mensubu Suriyeli, ülkelerinden, giriş ve çıkışa kapatılan Akçakale Sınır Kapısı'nın bulunduğu bölgeye geldi.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2013 Pazartesi 11:08
Akçakale'de Polis'in Şehit Olduğu Yere Çiçek Bırakıldı

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ndeki sınır kapısına gelen Suriyeli 100 kişilik grup, geçen cuma günü polis memuru Ferhat Avcı'nın şehit olduğu tampon bölgeye Türk bayrakları asarak çiçek bıraktı. 'En büyük Türkiye' sloganları atan grup, Gümrük sahasındaki Türk yetkililerden olaylarla ilgili özür diledi.

Geçen cuma günü ülkelerinden kaçan ve pasaportsuz şekilde Türkiye'ye girmeye çalışan Suriyeliler'e izin verilmedi. Bunun üzerine çıkan gerginlikte, Suriyeli grup, sınır bölgesindeki Türk güvenlik güçleri ile vatandaşları taş yağmuruna tutup, polis noktası ile tampon bölgedeki araçları ateşe verdi. Suriye tarafından daha sonra uzun namlulu tüfeklerle açılan ateş sonucu polis memuru Ferhat Avcı şehit oldu, aralarında polis ve askerlerin de bulunduğu 11 kişi yaralandı. Yaşanan gerginliğin ardından; bugün ellerinde Türk bayrakları ile Atatürk posteri bulunan ve Arapça 'En büyük Türkiye' sloganı atan 100 kadar Özgür Suriye Ordusu mensubu Suriyeli, ülkelerinden, giriş ve çıkışa kapatılan Akçakale Sınır Kapısı'nın bulunduğu bölgeye geldi.

Tampon bölgeye gelen ve bir süre slogan atan Suriyeliler, burada bulunan Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nde görevli yetkililerden, cuma günü yaşanan olaydan ve polis memurunun şehit olmasından duydukları üzüntüyü dile getirerek özür diledi. Silahın kim tarafından ne amaçla ateşlendiğini bilmediklerini ve kendilerinin de olayı araştırdıklarını söyleyen ÖSO mensupları, olaydan büyük üzüntü duyduklarını ifade etti. Suriyeli grup yanlarında getirdikleri çiçekleri tampon bölgeye bıraktıktan sonra ülkelerine dönerken, Türk güvenlik güçlerinin bu sırada sınır hattında yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

 

{d=xzn41u}

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık