Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakale'de Zılgıtlarla Taziye Evi Açıldı.

Akçakale'de Zılgıtlarla Taziye Evi Açıldı.

Akçakale'de yapımı tamamlanan taziye evi zılgıtlar eşliğinde Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl tarafından hizmete açıldı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2011 Cuma 06:00
Akçakale'de Zılgıtlarla Taziye Evi Açıldı.
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, uzun zamandan beri taziye evi yapım çalışmalar, ilçeye bağlı bütün köylerde tüm hızıyla devam ederken; bir yandan da bu taziye evlerinin açılış törenleri gerçekleştiriliyor.

Taziye evi açılışına gelen heyeti köy kadınları “zılgıt”larla karşıladılar. Akçakale kaymakamlığı tarafından başlatılan köylerde taziye evi yapım çalışmaları Acı kuyu köyünde tüm hızıyla devam ediyor. İlçeye bağlı köylerde yapılan taziye evlerinin temel atma töreni ilçeye bağlı Acıkuyu köyünde gerçekleştirildi. Temelleri atılmaya başlanan ve sayıları 32’ye ulaşan taziye evleri bölgenin aynı zamanda eğitim, sağlık ve beceri kurslarına hitap edecek. Köylerdeki vatandaşların bilgilendirilmesi hususunda da çok amaçlı salonlar olarak kullanılacağı belirtiliyor. Köylerde bayanlara yönelik sağlık taramaları, din işleri bilgilendirme ve Halk Eğitimin yapacağı beceri kurslarında ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Akçakale’ye bağlı Acıkuyu köyünde Temel atma törenine Akçakale Kaymakamı Şefik AYGÖL, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim AYHAN ve kurum amirleri katılım gösterdi. Törene gelen çocuklara Kaymakam AYGÖL tarafından oyuncak hediye edildi.

Temel atma töreninin ardından Zenginova köyünde taziye evi açılışı gerçekleştiren Kaymakam AYGÖL ve beraberdeki heyet bu taziye evi açılışlarının toplumsal bilinçlenme ve eğitimine katkı sağlayacağı vurgusu yapıldı.

Akçakale Kaymakamı Sayın Şefik AYGÖL Zenginova taziye evi açılışında yaptığı açıklamada; “ Taziye evinin Zenginova köyüne hayırlı olmasını temenni ediyorum. Artık burada sizler için değişik alanlarda ve faydalı hizmetler yapılacaktır. Taziye evleri çok amaçlı alanlar olarak kullanacağız. Burada okuma yazma kursları, bayanlara yönelik beceri kursları, sağlık taramaları, bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. Bu salon sizlere her konuda hizmet verecektir. Taziye evinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Kaymakam AYGÖL taziye evlerinde kursa katılım gösteren 20 bayana 800 tl değerindeki dikiş makinelerini hediye edeceğini sözlerine ekledi. Zenginova köyü taziye evi töreninde katılım gösteren kursiyerler ve aileleri bu ödül karşısında sevinç gösterisi olan “zılgıt”la karşılık verdiler.

Açılışı gerçekleştirilen diğer çok amaçlı taziye evlerinde Halk Eğitim tarafından kadınlara yönelik meslek edindirme kursları açıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık