Ana Sayfa Urfa Haberleri AKÇAKALE’DEKİ SURİYELİLER İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

AKÇAKALE’DEKİ SURİYELİLER İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Geçtiğimiz yıl Eylül ayı içerisinde açılan Akçakale Devlet Hastanesi’nin hizmet vermeye başlamasıyla, eski hastaneyetim, dul ve yatağa bağlı hastalar için konukevi olarak kullanılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2016 Çarşamba 04:33
AKÇAKALE’DEKİ SURİYELİLER İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Şanlıurfa Valiliği ve Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen çalışmayla Suriye’den Şanlıurfa’ya gelen misafirler oluşturulan konukevinden faydalanacak. Yetim, dul ve yatağa bağlı ve çadırda kalamayacak derecede hasta olan Suriyelilere hizmet verecek konukevi için tahsis edilen eski hastane binasında Şanlıurfa Valiliği, Akçakale Kaymakamlığı ve Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği imkânlarıyla tadilat gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün makamında imzalanan protokolle hayata geçirilen konukevinde şu anda çoğu çocuk 300 Suriyeli kalıyor. Konukevinde ayrıca misafirlere sağlık hizmetlerinin yanı sıra, psikolojik destek ve eğitim hizmetleri de verilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük: “Şanlıurfa’ya gelen Suriyeli misafirlerimize ilk günden bu yana halkımızla birlikte her türlü desteği veriyoruz. Dilruba Evleri gibi iyi niyetli sivil toplum kuruluşlarımızın da çalışmalarında yanlarında olacağız” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık