Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakale'li Baba "Ailemi Şehit Statüsüne Alın"

Akçakale'li Baba "Ailemi Şehit Statüsüne Alın"

Timuçin Ailesi, Suriye’den Atılan Top Mermisiyle Ölen Yakınlarının Şehit Statüsüne Alınmasını İstiyor

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 01:36
Akçakale'li Baba

SURİYE’nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad İlçesi’nden, geçen ekim ayında atılan bir top mermisinin Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’ne düşmesi sonucu eşini ve 3 çocuğunu kaybeden Ömer Timuçin, ölen yakınlarının şehit, yaralanan yakınlarının da gazi statüsüne alınmasını istiyor. Devletin kendisine sürekli sahip çıktığını belirten Ömer Timuçin, “Ben Yüce Devletimden şunu talep ediyorum. Ölen çocuklarımın şehit, kalan çocuklarımın gazi olmasını istiyorum. Şehit ve gazi haklarından da yararlanmak istiyorum” dedi.

İç karışıklıkların sürdüğü ve muhaliflerin kontrolünde olan Suriye’nin Tel Abyad İlçesi’nden geçen 4 Ekim’de atılan top mermisi, Akçakale İlçesi’nin İstasyon Caddesi’nde düşmesi sonucu 5kişi öldü, 10 kişi yaralanmıştı. Patlamada 39 yaşındaki eşi Zeliha, çocukları Hatice (14), Ayşegül (12) ve Zeynep (8)’i kaybeden Ömer Timuçin’i bugün Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Bolatlar Köyü’nde ki evini ziyaret etti. Kaymakam Eyüp Fırat ile görüşen Ömer Timuçin, devletin her zaman kendilerine sahip çıktığını söyledi.YAKINLARININ ŞEHİT STATÜSÜNE ALINMASINI İSTİYOR

Düşen top mermisinde eşini ve çocuklarını kaybeden Ömer Timuçin, ölen eşi ve çocuklarının şehit, yaralanan çocuklarının ise gazi statüsüne alınmasını istiyor. Gazetecilere açıklama yapan Timuçin, şunları söyledi; "Evime düşen bombadan sonra evimin tamiratı yapıldı. İçerisindeki eşyalar değiştirildi. Çocuklarımızın psikolojisi düzelmesi için sayın Başbakanımızdan burayı talep ettim. Bu evi bana yaptılar. 7-8 dönüm arazi üzerine kuruldu. Bana, AFAD Müdürlüğü’nden 50 bin lira, Akçakale Kaymakam Eyüp Fırat’ın katkılarıyla sosyal yardımlaşma vakfından 11 bin lira yardımında bulundular. Sayın Valimiz ve Kaymakamımız haftalık bizi ziyaret ediyorlar. Taziye ziyaretlerimize Genel Kurmay Başkanı, Milli Eğitim Bakanı, tüm milletvekillerimiz geldi. Hepsinden Allah razı olsun. Devletimiz beni sahipsiz bırakmadı. Ben yüce devletimden şunu talep ediyorum. Ölen çocuklarımın şehit, kalan çocuklarımın gazi olmasını istiyorum. Şehit ve gazi haklarından da yararlanmak istiyorum.”

 

dha

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık