Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakaleli Öğrenciler Model Uçak Yapıyor

Akçakaleli Öğrenciler Model Uçak Yapıyor

Akçakale'de ''Model uçak yapım kursu'' açıldı.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 14:34
Akçakaleli Öğrenciler Model Uçak Yapıyor
Akçakale'de ''Model uçak yapım kursu'' açıldı.
Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Atatürk İlköğretim Okulunda öğrencilere yönelik başlatılan model uçak yapım kursuna 20 öğrenci katılıyor.
Kurs hakkında bilgi veren THK Şanlıurfa Şube Başkanı Murat Akaltun, THK Şanlıurfa şubesi olarak ilde havacılık eğitim merkezi kurmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:
''Bununla birlikte ilçelerimizde model uçak kursları açıyoruz. Buradaki temel amacımız burada havacılık kültürünü havacılık bilincini oluşturmak. İnşallah yakında Şanlıurfa'da açılacak olan havacılık eğitim merkezi ile beraber burada çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek adına ilk adım olacak. Memleketimize ilçemize hayırlı olsun.''
Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl ise kursun çocukları için bir etkinlik, bir ufuk açma yönünde çok önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, çocuklara pozitif bir artı sağlayacağına inandığını dile getirdi.
Kurs öğretmeni Saadet Gök de Akçakale'de sınıf öğretmeni olarak çalıştığını, yıllar önce model uçak yapım kursuna katıldığını belirterek, THK Şanlıurfa şubesi ile irtibata geçtiklerini ve öğrencilere yönelik ücretsiz kurs açtıklarını ifade etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star