Ana Sayfa Urfa Haberleri Akçakale'ye yeni poliklinik binası

Akçakale'ye yeni poliklinik binası

Akçakale Devlet Hastanesine prefabrik olarak yapılan ek poliklinik binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2011 Perşembe 07:55
Akçakale'ye yeni poliklinik binası
Açılış törenine; Akçakale Kaymakamı Şefik AYGÖL, Akçakale belediye başkanı Ecz Abdulhakim AYHAN, Jandarma komutanı kadir ÖZBEY, MYO müdürü Dr. Ali SEYREK İlçe Emniyet Müdürü Mehmet TOPÇU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali KINACILAR, Devlet hastanesi baştabibi Dr. Ahmet BAYAT Ak Parti il genel meclis üyeleri, daire amirleri katılım gösterdi.

Poliklinik binasının açılış kurdelesini Akçakale Kaymakamı Sayın Şefik AYGÖL, Belediye Başkanı Abdulhakim AYHAN ve Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Hasan Takkuş ve MYO Müdürü Dr. Ali seyrek kesti.

Açılışın ardından poliklinikleri dolaşan protokol üyeleri, Akçakale devlet hastanesine ek olarak yapılan poliklinik binasını yakından inceledi.

Akçakale devlet hastanesine yapılan ek prefabrik poliklinik binasının 3 yıl sonra sökülerek ihtiyacı olan bir köye okul olarak değerlendirileceğini belirten Akçakale Kaymakamı Sayın Şefik AYGÖL; “ Bugün Akçakale devlet hastanemizde 13 polikliniği içerisinde barındıran binamız hizmete açıldı. İlk olarak ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 500m2’lik bir alanda 13 tane hekimimizin görev yapacağı nezih bir ortam oluşturuldu. Daha önceki poliklinik binamız insanlar yan yana geçemeyecek kadar dardı. Bu problemi çözmek için böyle bir bina yaptık. Tabi şu eleştirilebilinir. Çünkü İlçemize 3 yıl içerisinde 100 yataklı bir hastane yapılacakken böyle bir binaya gerek var mı? Çok cüzi bir rakama mal edildi yaklaşık 200 bin TL gibi bir rakam bu. Özellikle burası prefabrik olarak planlandı. Bu planlama sonucunda hastanemizde işimiz bittikten sonra bir büyük köyümüzde okul olarak kullanacağız. Ancak biz vatandaşlarımızı 3 yıl çok dar bir ortamda vatandaşımızın hizmet alması içimize sinmedi ve böyle bir karar alındı. Bugün bu binamızın açılışını gerçekleştirdik. Tekrar ben ilimize ilçemize sağlık sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık