Ana Sayfa Siyaset AKDOĞAN: “HDP ÇÖZÜM SÜRECİNİN FİLMİNİ YAPAR”

AKDOĞAN: “HDP ÇÖZÜM SÜRECİNİN FİLMİNİ YAPAR”

Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından partiler kurmaylarıyla görüşmelere başladılar.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2015 Pazartesi 09:50
AKDOĞAN: “HDP ÇÖZÜM SÜRECİNİN FİLMİNİ YAPAR”

Dünkü seçim sonuçlarının ardından partiler kurmaylarıyla bir araya geldi. Günün ilk bölümünde Ak parti genel başkanı Ahmet Davutoğlu, bakanlar kurulu ve MYK üyeleri ile toplantıda buluştu.Toplantı öncesi konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan çözüm sürecine ilişkin konuştu.

Seçim değerlendirmesi yapan Akdoğan, Önceliğimiz her zaman Türkiye oldu. Türkiye’nin önceliği oldu. Ümit ederiz diğer partilerde Türkiye’nin menfaatlerini öncelerler. Her şeyin üzerinde Türkiye’nin menfaatlerini tutarlar. Bu süreçte onlarında sorumlu davranmalarını bekliyoruz. Bu süreçte yaşananlar ak partinin güven ve istikrarının tek teminatı, olduğunu çözüm sürecini tek teminatı olduğunu yeni anayasanın tek teminatı olduğunu daha iyi bir şekilde gösterecektir daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır., "HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar. Yani 'bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar, Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar." dedi.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-06-09 02:40:44fatih

    yalçın akdogan hala sen kendini başbakan yardımcısı mı zannediyorsun!
    biri ona hiç birşey olmadıgını söylesin.
    ve de akp hala ders almamış gözüküyor ki hala milli iradeye saygı duymuyor ona karşın nefret ve tehtitkar söylemlerle insanları etkileme çalışıyorlar.

  • yorum2015-06-08 10:20:07murat deveci

    bu memleket senin gibi ... yüzünden bu hale geldi...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık