Ana Sayfa Siyaset 'AKİL İNSANLAR HEYETİ' TOPLANIYOR

'AKİL İNSANLAR HEYETİ' TOPLANIYOR

63 kişilik 'Akil İnsanlar Heyeti'nde bulunan 25 kişi, son günlerde artan terör olaylarını değerlendirmek üzere bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2015 Cumartesi 15:40
'AKİL İNSANLAR HEYETİ' TOPLANIYOR
63 kişilik 'Akil İnsanlar Heyeti'nde bulunan 25 kişi, son günlerde artan terörolaylarını değerlendirmek üzere bir araya geldi. İstanbul Arnavutköy’de bir restoranda gerçekleşen toplantı basına kapalı gerçekleştiriliyor.

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, sinema sanatçısı Kadir İnanır, KESK Başkanı Lami Özgen ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan'ın da aralarında bulunduğu 25 kişilik Akil İnsanlar heyetinin toplantının sonunda açıklama yapacağı öğrenildi.

Gazeteci Oral Çalışlar ise “Bizim de sorumluluklarımız var. Aramızda konuşacağız. Olayları yatıştırma konusunda bir etkimiz olur mu onu konuşacağız” dedi.

Toplanmaları için siyasilerden bir talep gelmediğini söyleyen Çalışlar, "Olayları yatıştırma konusunda bir etkimiz olur mu onu konuşacağız" diye konuştu.

"Bir katkımız olur mu diye bir istişare yapacağız"

Dün toplantıya ilişkin konuşan Ali Bayramoğlu, "O kadar sert bir dönem geçiriyoruz, o kadar çok insan ölüyor, savaş ve çatışma var ki acaba bir değerlendirme yapabilir miyiz, bir katkımız olur mu diye bir istişare yapacağız, kendi aramızda" demişti.

Çözüm Süreci kapsamında oluşturulan ve 63 üyesi bulunan Akil İnsanlar Heyeti, Türkiye'nin tüm bölgelerinde çeşitli illerde temaslarda bulunmuş, vatandaşların konuya ilişkin taleplerini ve görüşlerini raporlaştırarak Başbakanlığa sunmuştu.

 

 

kaynak: onedio.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık