Ana Sayfa Urfa Haberleri Akman'dan Diş Hekimleri Odası'na Ziyaret

Akman'dan Diş Hekimleri Odası'na Ziyaret

Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Şanlıurfa Diş Hekimleri Odasını Ziyaret Ederek Diş Hekimlerinin Sorunlarını Dinledi.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2011 Pazartesi 08:50
Akman'dan Diş Hekimleri Odası'na Ziyaret
Geçtiğimiz günlerde, diş hekimlerinin sorunlarını dinlemek üzere Şanlıurfa Diş Hekimleri Odasını ziyaret eden Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman’ı, oda başkanı Ekrem Kaya, başkan vekili Bahadır Bülbül, Bilal Doblan ve Hamza Halıcı ile Disiplin Kurulu Başkanı Ebru Aktar odada karşıladı.  

Ziyaret esnasında milletvekiline, diş hekimlerinin ve diş teknisyenlerinin sorunlarını içeren 23 sayfalık bir rapor sunuldu. Kamuda çalışan diş hekimlerinin ve serbest çalışan diş hekimlerinin ayrı ayrı sorunları olduğuna dikkat çekilerek, diş teknisyenlerinin silikozis hastalığına yakalanma risklerinin çok fazla olduğunu ve çözüm yollarının neler olacağı hakkında kapsamlı bir rapor sunuldu. 

Serbest çalışan diş hekimlerinin özelden hizmet satın alımıyla ilgili taleplerini de milletvekiline aktaran ŞUDO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Kaya: “ Nasıl ki vatandaşın bir yeri ağrıyınca özel hastanelere gidebiliyorsa, dişi ağrıyınca da, özel çalışan diş hekimine gidebilmeli. Hekim Seçme Hakkı engellenmesin!” dedi.

Genel Sekreter M. Hamza Halıcı da kamuda çalışan diş hekimlerinin fazla iş yükü altında olduğunu ve çoğunun 4b ile istihdam edildiğini ve bunun da beraberinde pek çok sorun getirdiğini söyledi. Milletvekili Yahya Akman da: “ 4b li personele Başbakanımız kadro sözü verdi. Bu iş bitmiştir.” dedi. Diğer sorunların ise zamanla aşılacağına olan inancını dile getiren Akman “ Emin olun bu hükümet, sorunları çözmek için canla başla, çalışmalarına devam ediyor. Zamanla, göreceksiniz her şey yoluna girecek.” Diyerek sözlerini tamamladı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star