Ana Sayfa Siyaset AKP Şanlıurfa listesi köstebeğini arıyor

AKP Şanlıurfa listesi köstebeğini arıyor

Ak Parti'nin aday listelerinde isminin olmadığını önceden öğrenen vekilin anında istifa ederek bağımsız adaylık başvurusu yapması üzerine gözler parti içindeki köstebeğe çevrildi

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2011 Cumartesi 22:15
AKP Şanlıurfa listesi köstebeğini arıyor
AK Parti Ş.Urfa Milletvekili Zülfikar İzol'un YSK'ya verilen milletvekili aday listesinde isminin yer almadığını önceden öğrenip; AK Parti'den istifa ederek bağımsız aday olması, AK Parti'de krize neden oldu.

 

AK Parti, 11 Nisan günü milletvekili aday listelerin, saat 16.00'da Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. Ancak listeler, saat 17.10'da açıklandı. Fakat listede adının yazmadığını öğrenen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol, saat 16.30'da AK Parti'den istifa ederek, bağımsız milletvekili adayı oldu.

 

GENEL MERKEZ'DEKİ SIZINTI ARAŞTIRILIYOR

 

Bölgedeki en büyük aşiretlerden İzol aşiretinin liderliğini yapan İzol'un, listeyi önceden nasıl öğrendiği AK Parti'de tartışma konusu olurken, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da kurmaylarına, "İzol, listede olmadığını nasıl öğrendi?" diye sorduğu öğrenildi. AK Parti genel merkez yöneticileri, şimdi İzol'a, "Listede yoksun" bilgisini ulaştıran kişiyi arıyor. Listenin, saat 17.00'ye kadar genel başkanlık katında tutulmasına rağmen, nasıl sızdığı araştırılıyor. İzol'a bilgiyi parti yönetiminden birinin verme olasılığının düşük olduğu; bilginin YSK'dan sızmış olabileceği de konuşuluyor.

 

İZOL : HAZIRLIKLIYDIM

Zülfikar İzol, "Ben her seçim öncesi buna hazırlıklı olur; bağımsız aday başvurusunu hazır tutarım. Saat 16.30'da listede olmadığımı öğrendim ve kardeşimi aradım o da adıma başvuruyu yaptı" dedi. Listeden nasıl haberdar olduğunu açıklamayan İzol, "Ben de böyle olsun istemezdim. Ama benim yerime listeye yazılan isimleri görünce bu kararı aldım. Benimle ilgili tasarrufu bütün Urfa ve aşiretim 12 Haziran'da gösterecek. Bütün bir şehre yapılan haksızlık karşısında tepki için kurucusu olduğum Ak Parti'den istifa ettim. 30 bin oy gerekiyor. En az 50 bin oy alıp Meclis'e geleceğim" diye konuştu. (habertürk)


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Parti Urfa SKM başkanı belirlendi

AK Parti Urfa SKM başkanı belirlendi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık