Ana Sayfa Urfa Haberleri AKP VE DBP KOBANİ İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATTI

AKP VE DBP KOBANİ İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATTI

Suruç ilçesi karşısında bulunan Suriye’ye bağlı Kobani bölgesinden çatışmalardan kaçan ailelere yardım için seferberlik ilan eden Partililerden BDP ve AK Parti Ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2014 Cuma 08:43
AKP VE DBP KOBANİ İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATTI

Büyükşehir Belediyesinde gerçekleşen ortak basın açıklamasına Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez, DBP İL BAŞKANI ERKMEN Şanlıurfa İl Başkanı Celalettin Erkmen, Büyükşehir Belediye Başkanın Celalettin Güvenç ve yerel ve ulusal bazda yayın yapan basın mensupları temsilcileri katıldı.

Burada açılış konuşmasını ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Başkanı Celalettin Güvenç yaparak, Hükümet ve Partililer olarak bu büyük göç dalgasın da insanların zor durumda kalmaması için herkesin seferber olduğunu belirterek Kobani’den gelen vatandaşlar için ortak bir çözüm bulunması noktasında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)Şanlıurfa İl Başkanı Celalettin Erkmen ile görüştüklerini belirtti.

Son olarak Konuşan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)Şanlıurfa İl Başkanı Celalettin Erkmen ise Bugüne kadar Kobani’den gelen vatandaşlara destek veren herkese teşekkür ederek birlik içerisinde partililer ile çalışacaklarını belirtti.

Öte yandan Kurban Bayramı nedeniyle Başkan Güvenç, Bütün Partili ve Belediyelerden birlikte Bayram namazını Suruç’ta kılacaklarını ve ilk olarak Kobani’den gelen vatandaşlar ile bayramlaşacaklarını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık