Ana Sayfa Siyaset AKP’de ‘Tayyip sonrası’ planları hızlandı

AKP’de ‘Tayyip sonrası’ planları hızlandı

ABD ve tarikatlar harekete geçti: Erdoğan giderse kim gelecek?

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2011 Pazar 19:06
AKP’de ‘Tayyip sonrası’ planları hızlandı
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın hastalığı ile ilgili tartışmalar sürerken, AKP içinde “Tayyip sonrası” kulisleri hareketlenmeye başladı. Amerikalılar Büyük Ortadoğu Projesi için güvenilir adam ararken, tarikatlar “kendilerinden aday” peşindeler

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın rahatsızlığı sonrasında AKP kulislerinde kıpırdanmalar yaşanırken, Erdoğan’ın hastalığının AKP kurmaylarınca önceden bilindiği ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamaları “Gül, Erdoğan’ın hastalığını biliyormuş, o biliyorsa çok kişi biliyordur” şeklinde değerlendirilirken, yabancı bir kuruluşunun 22 Temmuz genel seçimlerinin hemen ardından yaptığı “Erdoğan giderse kim gelsin?” anketinin bugünlerde gündeme getirilmesi dikkat çekici bulundu.

İştahı kabaranlar arttı

AKP’li bir milletvekili Erdoğan’ın sağlık durumu konusunda uzun zamandır spekülasyon yapıldığını belirterek, “Benim bilgilerime göre bir sıkıntı var, ancak çok büyütecek bir konu değil. Ancak Başbakan’ın zorunlu olarak bundan sonra daha rahat bir çalışma ortamına gireceği görülüyor. Cumhurbaşkanlığı olabilir... Hakkıdır da... Şu anda Cumhurbaşkanlığı konusundaki belirsizlik de sanırım bundan kaynaklanıyor. Yüzde 50 oy almış bir liderin istediğini yapması da hakkı olsa gerek. Başbakanımız Cumhurbaşkanı da olsa, başka bir nedenle kenara çekilse de partiyi emin ellere bırakması lazım. Şu anda aday sayısı çok. Daha hastalık dedikodusu çıkar çıkmaz iştahı kabaranlar oldu. Gazetelere bakın görürsünüz” dedi.(aydınlık)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baydilli’ye yılın belediye başkanı ödülü

Baydilli’ye yılın belediye başkanı ödülü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık