Ana Sayfa Urfa Haberleri AKP'ye Katılan Fakıbaba'ya Tazminat Davası Açıldı

AKP'ye Katılan Fakıbaba'ya Tazminat Davası Açıldı

Şanlıurfa'da emekli memur Abdülkadir İkbal, bağımsız girdiği yerel seçimlerde oy verdiği Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın AK Parti'ye katılmasının siyasi etikle bağdaşmadığını ileri sürerek 1 liralık tazminat davası açtı.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2013 Perşembe 11:37
AKP'ye Katılan Fakıbaba'ya Tazminat Davası Açıldı

Şanlıurfa'da emekli memur Abdülkadir İkbal, bağımsız girdiği yerel seçimlerde oy verdiği Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın AK Parti'ye katılmasının siyasi etikle bağdaşmadığını ileri sürerek 1 liralık tazminat davası açtı. Fakıbaba'nın seçmenlerinin güvenini suistimal ettiğini iddia eden İkbal, "Seçmenlerini yanıltarak güveni suiistimal ettiği gerekçesiyle Fakıbaba hakkında 1 liralık tazminat davası açtım" dedi.

2009 yılında bağımsız olarak katıldığı seçimleri kazanarak 2'nci kez Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevine gelen Ahmet Eşref Fakıbaba, geçen salı günü AK Parti'ye katıldı. Fakıbaba'nın AK Parti'ye geçmesini, siyasi etikle bağdaşmayan bir hareket olarak gören emekli memur Abdulkadir İkbal, Fakıbaba'ya 1 liralık manevi tazminat davası açarak tepki gösterdi.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde oyunu AK Parti'ye değil, bağımsız aday olduğu için Fakıbaba'ya verdiğini söyleyen İkbal, "2009 yılında bir halk hareketi haline gelen ve ceket sloganıyla hem Şanlıurfa'nın, hem de Türkiye'nin gündemine oturan Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti'ye geçerek halkın teveccühünü ve temiz duygularını hiçe sayarak siyasi etikle bağdaşmayan bir tavır sergilemiştir. Bu nedenle mahkemeye başvurarak, Fakıbaba'ya 1 liralık manevi tazminat davası açtım. Davadan kazanacağım 1 lirayı ise Fakıbaba'ya iade edeceğim" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık