Ana Sayfa Siyaset AKYÜREK AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

AKYÜREK AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

Şanlıurfa AK Parti Milletvekillerinden Mehmet Akyürek’in öz kuzenleri Partiden istifa ederken, Ziraat Mühendisi ve AK Parti Belediye Meclis üyesi Funda Akyürek hem Belediye Meclisi hem de Parti’den istifa etti.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2014 Salı 20:20
AKYÜREK AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

Viranşehir'den yayın yapan Viranşehir Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Eyüp Seyrek sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki kişisel sayfasında son dakika haberi olarak paylaştığı haberde Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek'in amca çocuklarının AK Parti'den istifa ettiğini duyurdu. İşte o haber

Şanlıurfa AK Parti Milletvekillerinden Mehmet Akyürek’in öz kuzenleri Partiden istifa ederken, Ziraat Mühendisi ve AK Parti Belediye Meclis üyesi Funda Akyürek hem Belediye Meclisi hem de Parti’den istifa etti. Bu İstifanın hemen ardından ağa beyi Mahmut Akyürek’te istifa ederek haber kısa zaman diliminde duyurulurken AK Parti Viranşehir İlçe Yönetiminde bulunan Ümit Akyürek hem görevinden hem de partiden istifa ettiğini açıkladı.


AKYÜREK BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ ADAY ADAYLIĞINDAN DA ÇEKİLDİ


Öte yandan AK Parti Şanlıurfa Milletvcekili Mehmet Akyürek’in öz amca çocukları olan Mahmut, Funda ve Ümit Akyürek’in istifalarının ardından, 2014 Yerel Yönetim seçimlerinde AK Parti’den Belediye Meclisi üyesi aday adayı olan Mahmut Akyürek hem partiden istifa etti hemde Belediye Meclisi üyeliği aday adaylığından çekildi.


Halen İlçe Yönetiminde bulunan Ümit Akyürek te hem partiden hem de Yönetim kurulundan istifa ettiğini açıkladı. Üç İstifayla birlikte halen Viranşehir Ziraat Odasında Ziraat Mühendisi olarak görevli bulunan Funda Akyürek aynı zamanda AK Parti tarafından Belediye Meclisine seçilmiş tek Bayan üye olarak biliniyordu. Funda Akyürek hem Parti’den hemde Belediye Meclis üyeliğinden istifa ederek sundukları dilekçelerinde gerekçelerini açıkladılar.


AKYÜREK AİLESİNİN İSTİFASI ANINDA BASIN GÜNDEMİNE OTURDU.


Başta çeşitli haber ajansları olmak üzere, İstanbul’da yayınlanan Gazetelerin Viranşehir Muhabirleri tarafından AKYÜREK ailesinin istifaları anında haber merkezlerine servis yapılırken, yarınki baskıya hazırlanan bölgenin 49 yıllık Gazetesi Viranşehir’de Matris değişimine giderek istifaları gündemine taşıdı.


VİRGA Muhabirine açıklamalarda bulunan AK Parti Viranşehir Belediyesi Meclis üyesi Funda Akyürek, “ Çalışma alanlarımda yaşanan sıkıntılardan dolayı istifa ettim” derken ardından da Akyürek kardeşlerin gündeme taşınan istifaları ise yapılan açıklamaların ardından Akyürek ailesinin yaşadıkları sıkıntılardan ileri geldiği saptandı.


Geniş haber Viranşehir Gazetesinde

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star