Ana Sayfa Urfa Haberleri Akziyaret'in Çamurla Başı Dertte

Akziyaret'in Çamurla Başı Dertte

Şanlıurfa'nın Akziyaret beldesine bağlı Cülmen köyünün çamurlu yolları vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2012 Cuma 14:34
Akziyaret'in  Çamurla Başı Dertte
Şanlıurfa'nın Akziyaret beldesine bağlı Cülmen köyünün çamurlu yollarıvatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Köylüler son 30 yılın en fazla çamurlu günlerini yaşadıklarını, otomobilleriköy sokaklarında kullanamadıklarını belirtiyor.

Yolları çamur deryasına benzeten köylüler, en çok çileyi çekenin ise öğrenciler olduğunu söylüyor. 830 öğrencisi bulunan köyde öğrenciler, çamurlara bata-çıka ilerlediklerini ifade ediyor. Yolda kalan araçlarınimdadına ise vatandaşlar ve traktör yetişiyor.

Cülmen köylüleri, yetkili mercilerin bir an önce bu duruma el atması gerektiğini belirtti. Diz boyu çamur karşısında çaresiz kaldıklarını ifade eden vatandaşlar, alkışlarla durumu protesto etti. Camiye gitmek isteyen yaşlılar da çamurlardan dolayı evlerinden dışarı çıkamadıklarını anlattı. Şehre gitmeye çalışanlarınaracını köylüler iterek çamurdan çıkarıyor. Köylülerin tek talebi ise köylerine ya asfalt yolunun ya da köy içinde parke taşlarının döşenmesi.

Köylülerden Mehmet Demir, öğrencilerin çamurlu okula gittiğini ve öğretmenleri tarafından azarlandığını kaydetti. Ali Demir ise çamurlu elbiselerle başka bir yere gidemediğinden yakındı. 60 yaşında olduğunu kaydeden başka bir köylü de 33 yıldır buna benzer çamur görmediğini dile getirdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık