Ana Sayfa Spor Alemdaroğlu :Şanlıurfaspor Kimsenin Babasının Çiftliği Değildir

Alemdaroğlu :Şanlıurfaspor Kimsenin Babasının Çiftliği Değildir

Şanlıurfaspor Eski Kulüp Başkanı Şıh Müslüm Alemdaroğlu Urfahaber.net'e özel açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2012 Pazar 12:24
Alemdaroğlu :Şanlıurfaspor Kimsenin Babasının Çiftliği Değildir
Şanlıurfaspor İskenderun Demir Çelikspor maçını izlemek üzere Şanlıurfa'ya giden Şanlıurfaspor eski kulüp Başkanı Müslüm Alemdaroğlu protokol tribüninde kendsine karşı yapılan yumruklu oturma yeri tartışmasını Urfa Haber'e değerlendirdi.

Alemdaroğlu, Şanlıurfaspor İskenderun Demir Çelikspor maçında protokol oturma düzeni ile ilgili yaşanan protokol rezaletinin arkasında bir komplo olduğunu söyledi.


"Şanlıurfaspor kimsenin babasının çiftliği değildir" diyen Alemdaroğlu, yaşanan olaylara büyük tepki gösterdi.

Alemdaroğlu, “Protokolde yaşanan olaya çok üzüldüm keşke de gelmez olaydım. Ben Urfaspor’a hiç yakıştıramadım. Onun için bu kulübün sahibi hiç kimse değildir. Bu kulübün sahibi sadece Allah'tır. Bunlar gider bir başkası gelir. Ama benim orada yaşadığım olay bir yönetici kalkıp ta orada yumruk atmanın ve insanları tahrik etmenin bir anlamı yok.Her şeyin bir güzelliği var her şeyin bir usulü var belki benim yerim orası değil bir başka yer olabilir ama ben bu kulübe bir hizmette bulunmuşum bu kulübe hizmet vermiş ve bugünde hizmet vermişim. Ben Urfaspor’u seyretmeye gelmişim. Davetli olarak senin yerin bura değil deyip oradan kaldırıp ve Bölgede çalışan bir kişi ile beni muhatap etmelerini ben kendilerine yakıştıramadım. Her şeyin bir usulü var. Bunların her şeyin bir güzelliği ve konuşma adabı var belki yerim ora olmayabilir ama benim yerim orasıdır. Benim gibi insanların da yeri orasıdır ve bu kulübe hizmet veren herkesin yeri orasıdır.


Çünkü bu kulübe hizmet vermiş bu gün bu kulüpte hizmet yapanların hepsi tek tek isimleri anılınıyor neden hizmet yapmışlar diye. Bizim de bir hizmetimiz var. Ben oturduktan sonra ayırdıkları yerin hepsi doldu. 45 kişilik yere 50 kişi oturdu. Burada bunların hepsi yöneticimiydi değildi. Başkaları da kapıdan girip gelip oraya oturdular. Şahsıma yapılan bu komployu hiç yakıştıramıyorum ve hiç yakışmadı. Ve bir daha da Urfaspor’un ne maçına gelirim ne de maçını izlerim. Diyeceklerim şimdilik bu kadar. Burada çalışan bölgedeki sayın Murat Bağış onunla da bir gün mutlaka hesaplaşırız.


Yani işte bunlar hiç yakışacak şeyler değil. Şimdi birileri geliyor orada oturtuyorsan ben bu kulübe hizmet ettiysem bende orada oturacağım. Burada neden ayrımcılık yapılıyor. Bu kulübü bu sene aldınız diye ayrımcılık mı yapıyorsunuz.


Ben kulübe Başkan olduğum zaman geçmiş dönemdeki bütün insanların resimlerini astım başkanlık yapmış olan herkesin resmini astım. Neden çünkü bu kulübe hizmet yapmışlar. Ama bunlar ayrımcılık yapıyorlar bundan sonra bizde yapacağız. Bundan sonra Urfaspor maçlarını seyretmeyeceğim de gelmeyeceğim de, Ama sarı yeşil renk kalbimdedir, gönlümdedir. Zaman gelir yeniden aday ve başkan olabilirim ama seyretmek ve takip etmek istemiyorum. Ankara’ya gittiğimde de gerekli işlemleri başlatacağım” dedi.

Ayrıca maç öncesi protokolde Şanlıurfaspor Yönetiminde görev yapan eski yöneticileri de oturdukları yerden kaldırmalarına taraftarlar tepki gösterdiler. Adının açıklanmasını istemeyen bir grup taraftar "Geçtiğimiz yıllarda Şanlıurfa’nın süper ligi eski hakemlerinden Serdar Tatlı’da protokolden kaldıran görevlilere tepki yağmıştı. Serdar Tatlı gibi bir çok Yöneticiler maçlara gelmeyerek tepki gösterdiler. Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin Güvenç'in bu tarz istenmeyen olayların daha büyümemesi için gereken önlemi almasını istiyoruz." dediler.

urfahaber.net YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık