Ana Sayfa Urfa Haberleri ALKOL BAĞIMLILARININ MEKÂNI OLDU

ALKOL BAĞIMLILARININ MEKÂNI OLDU

Geçtiğimiz yıllar içerisinde yüz bin kişinin yaşayacağı alan olarak imara açılıp daha sonra da “Yeni Şanlıurfa” olarak adlandırılan Dağ Eteğinde alt yapı ve yol çalışmalarının yeterince yapılmaması tepkilere neden oluyor.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2014 Cumartesi 13:58
ALKOL BAĞIMLILARININ MEKÂNI OLDU

Haliliye Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Dağ eteği–Şanlıurfa yolunun açılmaması en çok alkol bağımlılarının işine yaradı. Orman Müdürlüğü yamaçlarından geçen yol Şanlıurfa Belediyesi tarafından geçmiş yıllarda stabilize yol haline getirildi. Hal bu ki bu yolun bitirilmesi halinde Şanlıurfa, Karaköprü ve Dağ Eteğini birbirine bağlayacak olup kentteki konut sıkıntısının da bir nevi önüne geçilmiş olacak. Belediye yetkilileri ise her defasında kentin birçok yerini imara açtıklarını belirtirken, oysa imara açılan bölgelerde alt yapı ve yol hizmetlerinin yeterince götürülmemesi buna paralel olarak kentte konut fiyatlarının da yüksekliğine neden oluyor.

Karaköprü, Şanlıurfa ve Dağ Eteğini birbirine bağlayan bu önemli yolun bitirilmemesi en çokta alkol ve madde bağımlılarının işine yarıyor. Hemen hemen her gün alkol ve madde bağımlıları araçlarıyla gelerek bu yolda şehrin manzarasını seyrediyorlar. Öte yandan mevcut yolda yer yer alkol şişelerine rastlanıyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık