Ana Sayfa Siyaset Almanya Cumhurbaşkanı istifa etmeyi düşünmüyor

Almanya Cumhurbaşkanı istifa etmeyi düşünmüyor

Tanıdık bir işadamının eşinden kredi almak ve kendisi hakkında haberleri engellemeye çalışmakla eleştirilen Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, görevinden istifa etmeyeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2012 Çarşamba 20:24
Almanya Cumhurbaşkanı istifa etmeyi düşünmüyor
Wulff, Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD ve Alman İkinci Televizyon Kanalı ZDF'ye verdiği ortak demeçte, ''İstifayı düşündünüz mü'' yönündeki bir soruya karşılık, ''Hayır, istifa etmeyi düşünmedim çünkü çok destek aldım'' dedi.

Görevimi severek yaptığını ve haksız bir şey yapmadığını bildiğini belirten Cumhurbaşkanı Wulff, 5 yıllığına seçildiğini ve 5 yıl sonra hakkında iyi düşünülmesini istediğini vurguladı.

Bild gazetesinin genel yayın yönetmeni Kai Diekmann'ı aramasını ''ağır bir hata'' olarak nitelendirerek bundan dolayı üzgün olduğunu ve özür dilediğini ifade eden Wulff, bu konuda kendisini bir ''kurban'' olarak gördüğünü, basın ile ilişkilerini yeniden düzenleyeceğini ifade etti.

''Yapılan suçlamalar karşısında kendini çaresiz hissediyorsun'' diyen Wulff, Bild gazetesinin genel yayın yönetmeninu araması ile hiçbir şeyi engellemeye çalışmadığını, haberin bir gün ertelenmesini talep etmek istediğini belirtti.

Haberde kredi sözleşmesi ve kredi verenin isimlerini kendisinin söylediğinin belirtilmesini de istediğini dile getiren Wulff, dostlarından borç alınmayan bir ülkenin cumhurbaşkanı olmak istemediğini vurguladı.

Davranışıyla ailesini korumak istediğine değinen Wulff, aldığı kredinin olağan ve normal şartları bulunduğunu, bundan bir avantaj sağlamadığını savundu.

Wulff, işadamları ile tatil yaptığı yönündeki suçlamaya karşı da söz konusu işadamlarını 14 yaşından bu yana tanıdığını, bazılarının ise baba dostu olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanının da bir özel hayatı olduğunu belirten Wulff, ne cumhurbaşkanı ne de Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakan olarak herhangi bir yasayı ihlal etttiğini kaydetti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star