Ana Sayfa Urfa Haberleri ALTAN TAN, URFA AŞİRETLERİNİ UNUTTU!

ALTAN TAN, URFA AŞİRETLERİNİ UNUTTU!

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın, 20 yıllık bir çalışma ve araştırma ile yazdığı, 'Turabidin'den Berriye'ye Aşiretler - Dinler - Diller - Kültürler' adlı kitapta Urfa'daki ileri gelen aşiretler unutuldu.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2015 Pazar 11:05
ALTAN TAN, URFA AŞİRETLERİNİ UNUTTU!

Oysaki Şanlıurfa gibi Dünyanın ilk üniversitesi olduğu gibi 11 Bin 500 yıllık tarihi ile bilinen Göbekli tepe'ninde yer aldığı Kentte yüzlerce aşiret var fakat unutuldu veya neden yazılmadı soruları yer akıl karıştırdı.

 Şanlıurfa'nın Aşiretleri ise şöyle:

Biniacil,Binizet,Bini Muhummed,Bin Yusuf,Ubadi,Fitit,Biniset,Cumale,Siyale,Baggara,Karakeçili,Badıllı,Baziki,Şeyhanlı,Bucak,İzol,Gülpinar,Mersavi,Afadle,Tammaha, gibi daha sayamadığımız onlarca aşiret var iken HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın, 20 yıllık bir çalışma ve araştırmasında bunlar yer almadığı gibi Urfa bile hesaba alınmadı.

 Oysa ki, Şanlıurfa'ya her gelişinde ben Urfalıyım diyen Tan neden bu Urfa Aşiretler listesinde yer almadığı akıl karıştırdı.

 Tan'ın Aşiret kitabında üzücü olan ise Mardin'deki aşiret liderleri yer aldı.!

HABER: UMUT DELİ 

YORUMLAR
 • yorum2015-01-05 07:15:51urfalı

  altan tan adam gibi adamdır her biji ape altan tan

 • yorum2015-01-05 06:34:02Salih Zeki

  Bilim Adamı güya; Araştırması baştan sona ırkçı ve taraf... Kemalistlerin yaptığından hiçbir farkı yok. Güneydoğu'daki arap aşiretlerini yok saymış. Türkmen boylarını yok saymış. 20 yılda ancak bu kadar kürt aşireti buldu. Kürt sorunu isimli kitabını okudum. Özgün Duruş Gazetesindeki bayağı yazıları gibi taraflı, olaya objektif bakamamış, metod ve usulden uzak bir çalışma.... Altan Tan önce metodoloji okusun, ondan sonra ortaya çıkıp allamelik taslasın...

 • yorum2015-01-05 05:36:38ramazan özgür

  ALTAN TANI KARALAMAYA BAŞLAMIŞSINIZ YAZIKLAR OLSUN.

 • yorum2015-01-05 04:30:09BURHAN EVLİYAOĞLU

  OLDUM OLASI BU HERİFİ SEVMEZDİM ZATEN ...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık