Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Kültür/Sanat Altın Portakal'da Yeni Yönetmen Yarışı

Altın Portakal'da Yeni Yönetmen Yarışı

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ön jürisi, Altın Portakal heykelciği için yarışacak uzun metraj filmleri belirledi. Yarışmaya katılacak 13 filmin dokuzu yönetmenlerinin ilk filmi

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2011 Cuma 01:27
Altın Portakal'da Yeni Yönetmen Yarışı
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışacak uzun metraj filmler belli oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle, bu yıl 8-14 Ekim arasında düzenlenecek festivalin, yönetmenler Mahinur Ergun, Fide Motan, İlksen Başarır, Selda Çiçek, Akademisyen Prof. Dr. Ruken Öztürk, yapımcı Ayşegül Çetin, oyuncular Tuba Büyüküstün, Beste Bereket ve sinema yazarı Nil Kural'dan oluşan ön jürisi, festivale başvuran 45 film arasından 13'ünü, yarışmaya katılmaya değer buldu. Bu yıl Altın Portakal için yarışacak 13 filmden dokuzunu yönetmenlerinin ilk filmleri oluşturuyor. Bu yılki yarışmada mücadele edecek filmler şöyle: Serdar Akar'ın yönettiği Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Raşit Çelikezer'in yönettiği Can, Ramin Matin'in yönettiği Canavarlar Sofrası, Hüseyin Eleman'ın yönettiği Fedakar, Çiğdem Vitrinel'in yönettiği Geriye Kalan, Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği Güzel Günler Göreceğiz, Egemen Sancak'ın yönettiği Hangi Film, Erdal Rahmi Hanay'ın yönettiği Hicaz, Kenan Korkmaz'ın yönettiği Lüks Otel, Ümit Ünal'ın yönettiği Nar, Savaş Baykal'ın yönettiği Öngörüye Ağıt, Shiar Abdi'nin yönettiği Yürüyüş ve M. Caner Alper ve Mehmet Binay'ın birlikte yönettiği Zenne.

JÜRİ BAŞKANI MÜJDE AR

Bu yılki teması 'Ve Kadın Dünyaya Dokundu' olarak belirlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri başkanlığını ünlü oyuncu Müjde Ar yapacak. Jüride yer alan diğer isimler ise yönetmen Handan İpekçi, oyuncular Vahide Gördüm, Bergüzar Korel, yazarlar Ayşe Kulin, Yaşar Seyman, sanat yönetmeni Annie Geelmuyden Pertan, müzisyen ve oyuncu Şevval Sam, sinema eleştirmeni Melis Behlil, akademisyen Prof. Dr. Serpil Kırel ve Çiğdem Anad.

BİRİNCİYE 350 BİN TL

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda birinci gelen film 350 bin TL ile ödüllendirilecek. En iyi ilk filme 50 bin TL verilecek. Uzun metraj yarışmasının en iyi yönetmenine 50 bin, en iyi senaryo, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi müzik ödüllerinin sahibine ise 30'ar bin TL ödül verilecek. Ödüller, 14 Ekim'de düzenlenecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.(SABAH)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık