Ana Sayfa Spor AMEDSPOR’UN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

AMEDSPOR’UN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

Spor Toto 2. Lig takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün daha önce Amedspor olarak değiştirdiği isminin, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından reddedilmesi üzerine bugün yapılan yeni kongrede kulübün ismi Amed Sportif Faaliyetler Kulübü (Amed SK) olarak değiştirildi.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2015 Çarşamba 01:08
AMEDSPOR’UN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

13 branşta, 40 takım ve 2 bin lisanslı oyuncusu olan Spor Toto 2. Lig takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü, (Amedspor) ertelenen Olağanüstü Kongresi bugün yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Burhan Karadeniz Cep Sineması’nda yapılan kongreye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Abdullah Sevinç ve Hüseyin Bayrak, Amedspor Kulüp Eş Başkanı İhsan Avcı, Belediye Meclis Üyesi Erkan Erenci ve Amedspor Yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.

‘Demokrasinin bir gereğidir’

Kongrede konuşan Amedspor Eş Başkanı İhsan Avcı, olağanüstü kongrenin yapılmasının yanlış algı yarattığını belirtti.

“Genel kurullar demokrasi açısından önemli zeminlerdir. Arkadaşlarımız bir eksiklik olarak ifade ettiler; ama aslında genel kurullar bu tip toplumsal örgütlerin geride bıraktığı süreçleri değerlendirip, bunun muhasebesini, özeleştirisini yapıp önümüzdeki döneme dair planlamaları, programlarını yaptıkları önemli platformlardır. O açıdan aslında bir eksiklik değil genel kurullar aynı zamanda demokrasinin bir gereğidir.”

‘Medya Amedspor’u yıpratmaya çalışıyor’

Avcı, özellikle Diyarbakır’da bir kısım yerel medyanın genel kurul sürecinde Amedspor’u yıpratmak istediğini; ancak bu davranışları doğru bulmadıklarını söyledi:

“Amedspor dimdik buradadır, ayaktadır. Önümüzdeki dönem kendi dayandığı tabanıyla halk kitlesiyle daha büyüyerek daha gelişerek, kısmen yaşadığı sıkıntılar dönemsel olabilir; ama bunlar aşılacak. Hep beraber dayanışma içerisinde, güçlerin birleşmesiyle, halkın gerçek dayanışmasıyla aşılacak şeylerdir. Bu genel kurul tam da yeni bir çıkıştır.”

‘Amedspor’da ekonomik sorun yok’

Amedspor Yönetim Kurulu Üyesi Soran Haldi Mızrak ise faaliyet raporunu okumadan önce Amedspor hakkında bilgi verdi.

“Amedspor hiçbir şekilde maddi bir darboğaz içerisinde değildir. Bugüne kadar anlaştığımız ve yeni dönem için anlaşacağımız oyunculara vermiş olduğumuz taahhütleri yerine getireceğimizi burada tüm spor kamuoyu önünde tekrar ifade ediyoruz.

“Sporcularımıza kamp süreci için vermiş olduğumuz sözleri yerine getireceğimizi ve hiç kimsenin Amedspor’dan tek bir kuruş alacağının kalmayacağını yineliyor ve söz veriyoruz.”

İsim değişikliği

Faaliyet ve denetim raporlarının okunması ardında yönetmenlik ve tüzükte yapılacak değişiklikler için verilen öneriler değerlendirildi.

Daha önce 10 olan yedek üye sayısının 4’e indirilmesi ve Amedspor ismi için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) yapılan başvurunun reddedilmesi üzerine takım ismi kulübün ismi oybirliğiyle Amed Sportif Faaliyetler Kulübü (Amed SK) olarak değiştirildi.

Yeni ismin ağustos ayında çekilecek fikstürde de Amed SK olması bekleniyor.

Yeni yönetim

Tek listeyle gidilen seçimde, yönetim kurulu delegelerin oybirliğiyle seçildi. Buna göre kulübün yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Ali Karakaş, Nurullah Edemen, Süleyman Gökalp, Servet Erol, Abdullah Sevinç, Nesih Aktepe, Adnan Zengin, Soran Haldi Mızrak, Kahraman Papatya, Ekrem Yeşil, Emrullah Gürbüz, Dilan Yumlu, Seda Can, Besra Ekinci ve Şivezat Işık Zorlu.”

Yönetim kurulu üyeleri daha sonra görev dağılımı yaparak, başkan ve yardımcılarını seçecek.

Tarihçe

18 Ağustos 1976’da Melikahmetspor olarak spor dünyasına adım atan Kulüp, 1990’da Diyarbakır Belediyespor, 1996’da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Diskispor, 2010’da Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak spor yaşamına devam etmişti.

Ekim 2010’da ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü, yaptığı olağanüstü genel kurul ile ismini oy birliği ile Amedspor olarak değiştirdi.

kaynak:imctv.com.tr

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star